Joe Biden és Donald Trump vitája
One fateful night – talán így is fogalmazhatnánk a jelenlegi és volt elnök vitája kapcsán, akik ekkor még pártjuk elnökjelölti pozíciójának várományosaként találkoztak, és az összecsapás valóban sorsszerűre sikeredett.
A megdöbbentően gyengén szereplő Biden zavarodott, öreges és kiábrándító volt, ráadásul egy olyan kérdésben, mint a demokraták választási kampányának sarokkövének számító abortuszjog nem tudott megnyugtató választ adni. A vita másnapján azonnal visszalépését kezdték követelni.
Kamala Harris a reflektorfényben
Július 21-én a kissé duzzogva visszalépő, éppen koronavírusos Joe Biden Delaware állambeli otthonából jelentette be, hogy nem indul az újraválasztásért, és rögtön meg is nevezte, hogy alelnöke, Kamala Harris lenne az általa szívesen látott utód.
Az alelnöksége előtt kifejezetten népszerű, azonban a Biden-adminisztráció alatt sokak által megutált, politikusként legnagyobb jóindulattal is csak gyenge-közepesre értékelhető Harris indulása rengeteg kérdést felvetett, a kezdeti gyengeség után azonban sikerrel vette az akadályokat.
Merényletkísérletek Donald Trump ellen
A republikánus elnökjelöltöt kétszer is megkísérelték megölni, míg az első támadás során füle megsérült, másodjára még a golfpálya bokraiban elkapták a leendő támadót. A volt elnökről készült, a háttérben lobogó amerikai zászlót ábrázoló kép azóta ikonikussá vált:
J.D. Vance és Tim Walz
Az elnökjelöltek alelnökválasztása egy szenátorra és egy kormányzóra esett, J.D. Vance Ohióból érkezett Donald Trump mellé, míg Tim Walz Minnesota állam kormányzójaként vállalta el Harris felkérését. A két alelnök-várományos élesen eltérő karakter, míg Vance egy vadabb, összeesküvés-elméletektől sem visszariadó jelölt, addig Walz inkább egy „kedves apuka”-típus.
Harris és Trump vitája
Egyetlen elnökjelölti vitát ejtettek meg Harris és Trump közt, ahol a szélesebb körű megítélés szerint a politikájából rendkívül keveset eláruló, ám összességében összeszedettebb és józanabb Kamala Harris nem ült fel Donald Trump támadásainak.
A republikánus ex-elnök ezen az estén is elővette a korábbi gyűlésein elővett vádjait, miszerint az ohiói Springfield városában a haiti származású bevándorlók háziállatokat esznek – az egészen szürreális felvetésből azóta egyébként internetes meme is lett, itt például az amerikai tornászválogatott jelenlegi és volt tagjai közül táncolnak többen egy remixelt változatra:
Celebek és Kamala Harris
Kalifornia hagyományosan egy demokrata fellegvár, ahol évtizedek óta gyakorlatilag egyáltalán nem rúg labdába a Republikánus Párt. Ennek megfelelően Hollywood is döntő többségében kék, így rendkívül nagy nevek, énekesek és színészek is Harrist biztosították támogatásukról.
Ide tartoznak olyan Marvel-sztárok, mint Chris Evans, Don Cheadle, Scarlett Johansson, és Robert Downey Jr. is, míg George Clooney a hangját is kölcsönözte Harris egyik reklámjához. Lady Gaga, Katy Perry, Jennifer Lopez és Taylor Swift is Harris táborába állt be.
Celebek és Donald Trump
Donald Trump sem maradt híres támogatók nélkül, hiszen a világ leggazdagabb embere, a Tesla-vezér Elon Musk régóta jó viszonyt ápol a republikánus jelölttel – abba inkább ne menjünk bele, hogy mindezt mekkora hányadban motiválhatja az, hogy Trump győzelme esetén protekcionista intézkedéseket vezethetnének be többek közt a Tesla vetélytársai ellen.
Hollywood-i figurák is akadnak a volt elnök rajongói közt: Kelsey Grammer és James Woods színészek is a támogatásukról biztosították, míg a legendás zenész Kid Rock is az ő rajongója.