Már több mint 1,4 millióan szavaztak az elnökválasztáson, de még mindig nem lehet biztos tippet mondani arra, ki lesz majd Joe Biden következő utódja. Az úgynevezett korai szavazás már szeptember vége óta elkezdődött több államban is, van ahol személyesen, van ahol levélben is leadhatóak a szavazatok.
Miközben Kamala Harris és Donald Trump a kampányhajrában továbbra is keresztben-hosszában igyekszik végig járni az Egyesült Államokat, továbbra is fej-fej mellett állnak a friss közvéleménykutatások szerint. Hajszálnyi előny ugyan mutatkozik Kamala Harrisnél, de ez gyakorlatilag hibahatáron belülinek mondható.
Alelnökjelöltjeik, JD Vance és Tim Walz a héten megmérkőztek egymással a ciklus egyetlen alelnökjelölti vitáján. Az első felmérések szerint azonban a szavazók a vitát döntetlennek ítélték, és nem volt egyértelmű hatása a versenyre.
Harris július óta a legmagasabb országos felmérési átlagot érte el, de a Guardian friss összesítése szerint az elnökválasztási verseny továbbra is rendkívül szoros a csatatérállamokban. Harris hét ingadozó államból ötben vezet a Guardian által az 538 közvélemény-kutató platform által az elmúlt 10 napban összesített felmérések átlaga szerint. Összességében azonban továbbra is mindkét jelöltnek nagyjából egyenlő esélye van a győzelemre.
Harris országosan a szavazatok 49,3 százalékát szerezné meg, míg Trump 46 százalékot.
Míg a közvéleménykutatások alapján egyelőre gyakorlatilag döntetlenre áll Harris és Trump, más a helyzet, ha arról kérdezik az amerikaiakat, hogy szerintük ki fog nyerni az elnökválasztáson (nem pedig azt, hogy kire szavaznak)
. A szavazók többsége ugyanis jelenleg úgy gondolja, hogy Harris fogja megnyerni a választást: 46 százalékuk mondja ezt, míg Trump győzelmére 39 százalék számít.
Yaro Patrice külpolitikai szakértő nemrég a Klasszis Podcast műsorában szintén az esélyekről beszélt, de szóba került Donald Trump mentális állapota, illetve az Orbán-kormány hazárdjátéka is: