A BritSlap/SlapFight UK szombat este a Glasgow University Unionban (GUU) tartotta volna meg az eseményt egy szélesebb súlyemelő találkozó részeként. Az agysérülésekkel foglalkozó vezető szakértő azonban azt mondta, hogy „elképzelhetetlen” a megrendezés az agyrázkódás megnövekedett kockázata miatt.
A diákszövetség szóvivője elmondta, hogy a rendezvényt „a szervezőkkel folytatott megbeszélés alapján” törölték.
A pofonharcok Oroszországban kezdődtek, és a közösségi médiában terjedt el Kelet-Európában és az Egyesült Államokban is. Ellentétben az ökölvívással, az MMA-val és a Muay Thai-val, ahol van védekező elem, itt a versenyzők erőteljes pusztakezes ütéseket mérnek a fejre anélkül, hogy védekeznének – írja a BBC.
Fotó: Depositphotos
A győztest kiütéses pontgyőzelemmel, vagy egy orvos, illetve játékvezető általi leállással hirdetik ki.
A SlapFight UK, amelynek nincs önálló szabályozása vagy irányítása, az első független liga, amelyet ebben az országban hoztak létre, és számos angliai esemény után az első skót találkozónak kellett volna otthont adnia.
Dr. Willie Stewart, az egyetem idegtudományi iskolájának vezető kutatója azonban arra kérte a versenyzőket, hogy „a sport nevében ne kockáztassák agyuk egészségét”.
Dr. Stewart elmondta, hogy az egyetem több mint 50 éven át vezette a traumás agysérülések kutatását, beleértve a volt labdarúgók és rögbijátékosok agyegészségügyi „katasztrofális következményeit”.
A BBC Scotland News-nak elmondta: „Kétségtelen, hogy a Glasgow-i Egyetem kutatása szolgáltatta a legvilágosabb bizonyítékot arra, hogy az agysérüléseket soha nem szabad triviálisnak tekinteni, vagy „sportnak” tekinteni.
„Ebben az összefüggésben elképzelhetetlennek, ha nem meggondolatlannak tűnik, hogy az egyetem hallgatóinak szakszervezete adjon otthont egy ilyen eseménynek.
„Azt javaslom, hogy ahelyett, hogy a rendezvény szervezői arra ösztönöznék az embereket, hogy kockáztassák agyuk egészségét a ”sport„ nevében, töltsenek néhány órát a laboratóriumomban, és tanuljanak az agysérülések következményeiről.”