Régen volt utoljára ilyen a hazai pénzintézetek működése. Mostani tevékenységük leginkább az alkalmazkodásról, a kiútkeresésről, a versenyképesség megőrzéséről szól a folyamatosan változó gazdasági és szabályozási környezetben. A banki konszolidációs folyamat végét még nem látni, de egy biztos: a hazai pénzügyi rendszer intézményi szerkezete és üzleti modellje átalakulóban van.
A lakossági jelzáloghitelezéstől beállt piacon nagyon nehéz jövedelmezőséget elérni, a devizahiteles mentőcsomag pedig hatalmas és egyelőre egyoldalúnak tűnő terhet ró a bankokra állami részről. Talán a prémium szegmens pénzügyi tudatosságának, kockázatvállalási hajlandóságának fejlesztésével, vagy a top private ügyfelek megtartásával lehet még boldogulni? A fiókhálózat szűkítésével szükségessé válik az értékesítés mobilizálása, az alternatív, e-banking csatornák fokozott kihasználása.
Az MNB növekedési hitelét felszívták a vállalkozások és elindult a második szakasz, ugyanakkor a tranzakciós illeték egy hatásaként fennáll a corporate szegmensben is egy off shore trend veszélye. A kérdés itt is az, hogy csökkenthető-e a jó- és rossz vállalati hitelek aránya, illetve hogy hozhatnak-e megtérülést a nagy nemzetközi kockázati tőkealapok?
Ebben az évben is megrendezésre kerül a hazai pénzügyi szektor egyik rangos eseménye, a Bankszektor 2013 szakkonferencia, 2013. november 27-28-án, a Kempinski Hotel Corvinus Budapestben. A program az idei szabályozási és stratégiai szintű változások, trendek következményeivel foglalkozik. Kérdések tehát lesznek bőven.
Örömmel várjuk Önt is! (x)