Bár több javaslat is van, az elemzők szerint a forintosításnak van a legnagyobb esélye. Részletek >> |
Csányi Sándor szerint a kormány arra törekszik, hogy arányosan osszák meg a terheket - az OTP elnök-vezérigazgatója ezt a vg.hu-nak nyilatkozta. Ezek szerint tehát nem csak a bankokra hárulnának a terhek, hanem mindenkire, aki ebben hibázott: a bankok, az ügyfelek és a kormányok – mindenkinek kell majd valamiféle terhet viselniük. Csányi Sándor az adósmentő javaslatokkal kapcsolatban elmondta: tárgyalások folynak, de annyi variáció van, hogy kár is addig ezek hatásairól beszélni, amíg a tárgyalásoknak nincs vége.
Ahogy arról a Privátbankár beszámolt, a devizahitelek rendezéséről kedden egyeztetett a kormány és a bankszövetség. Patai Mihály, a Magyar Bankszövetség elnöke a tárgyalás után elmondta, hogy két részletes, hatástanulmányokkal alátámasztott tervet terjesztettek elő.
Három fő eszköz kombinációját vizsgálta meg a szövetség: a kedvezményes árfolyamon történő átváltás (forintosítás), a kamattámogatás és az árfolyamgát típusú védelem lehetséges kombinációit, valamint a két optimálisabb változatot tették le a kormány asztalára.
Varga Mihály szerint a bankok javaslata tárgyalási alapnak jó, de - ahogy fogalmazott - a bankok csak próbálták levédeni pozíciójukat. A nemzetgazdasági miniszter szerint olyan megállapodásra kell törekedni, amelyben nagyjából arányosan vesznek részt a felek a terhek csökkentésében.