Jim Young Kimet, a Dartmouth College elnökét jelölte a Világbank elnökének az amerikai elnök. Az orvosi diplomával rendelkező, dél-koreai származású Kim az Egészségügyi Világszervezet HIV/AIDS főosztályának igazgatója volt. A washingtoni székhelyű Világbank jelenlegi elnöke, az amerikai Robert Zoellick június végén távozik posztjáról, és a helyébe lépő vezető jelölésének határideje pénteken jár le. Az intézmény 1944-ben történt megalakulása óta az elnöki posztot kivétel nélkül amerikai vezetők töltötték be.
Korábbi információk szerint a Fehér Ház Hillary Clinton külügyminiszter jelölését tartotta volna kívánatosnak a Világbank élére, de ő korábban több ízben is bejelentette, hogy Barack Obama ciklusának végén vissza kíván vonulni a politikától. Többen nem tartották kizártnak Susan Rice amerikai ENSZ-nagykövet, vagy Lawrence Summers volt pénzügyminiszter jelölése sem kizárt, de utóbbi kandidatúrája nem élvezi a legfejlettebb országokat tömörítő G7 csoport egyöntetű támogatását, és azt az afrikai országok ellenezhetik, mert kifogásolják a Világbank vezető közgazdászaként a 90-es évek elején végzett tevékenységét. A lehetséges amerikai jelöltek között volt Jeffrey Sachs közgazdász neve is, aki jelenleg Ban Ki Mun ENSZ-főtitkár különleges tanácsadója a szegénység elleni küzdelem kérdéseiben.
Közben előjöttek a farbával az afrikaiak is. A Világbank elnöki posztjára Ngozi Okonjo-Iwealát, Nigéria pénzügyminiszterét jelölte három fekete-afrikai ország, Dél-Afrika, Angola és Nigéria. Okonjo-Iweala jelölését megvitatják a BRICS-csoport jövő heti csúcstalálkozóján. (A BRICS rövidítés Brazília, Oroszország, India, Kína és Dél-Afrika angol nevének kezdőbetűiből áll össze.) A várakozások szerint Brazília bejelentheti José Antonio Ocampo volt kolumbiai pénzügyminiszter jelölését. Az afrikai trió jelöltállítása arra utal, hogy a fejlődő gazdaságok változatlanul nagyobb beleszólást kívánnak abba, hogy ki álljon a világ pénzügyi intézményeinek élén. Hasonló folyamat játszódott le tavaly, amikor a Nemzetközi Valutaalap éléről távozni kényszerült a szexuális bűncselekménnyel megvádolt Dominique Strauss-Kahn. A tradíció szerint azonban, ahogyan a Világbank élén mindig amerikai, az IMF élén mindig európai vezető állt, ezért a lemondott francia vezérigazgató helyébe végül egy honfitársa, Christine Lagarde lépett. Okonjo-Iweala asszony, aki 2003 óta Nigéria pénzügyminisztere, 2007-2011. között a Világbank igazgatója volt.