Ma folytatódik a Quaestor-ügy, a csalással, sikkasztással és más bűncselekményekkel vádolt Tarsoly Csaba és társai ellen indított büntetőper tárgyalása a Fővárosi Törvényszéken. A bíróság a mai tárgyalási napon tájékoztatást ad a tárgyalássorozat várható ütemezéséről, majd a vádlott meghallgatásával megkezdi a bizonyítási eljárást.
30 ezer károsult
A Fővárosi Főügyészség Tarsoly Csabát és tíz társát különösen jelentős kárt okozó, bűnszervezetben elkövetett sikkasztás, csalás és más bűncselekmények elkövetésével vádolja. Az ügyészség öt vádpontban 5458 rendbeli csalást és sikkasztást ró a 11 vádlott terhére.
A bűnszervezetet irányító Tarsoly Csabát 753 rendbeli cselekménnyel vádolják, ezek alapján 5-től 25 évig terjedő fegyház szabható ki. A vádbeli cselekmények elkövetési értéke mintegy 77 milliárd forint, az ügynek több mint harmincezer sértettje van.
Valaki hiányzik?
A Quaestor-ügy tavaly márciusban pattant ki: a Magyar Nemzeti Bank március 10-én részlegesen felfüggesztette a Quaestor Értékpapír Zrt. tevékenységi engedélyét és felügyeleti biztost rendelt ki az észlelt szabálytalanságok miatt. A jegybank vizsgálata szerint a Quaestor Értékpapír Zrt. mintegy 210 milliárdos vállalati kötvénykibocsátásából 150 milliárd fiktív volt.
"Bocsánatot kérek azok nevében is, akik ezt soha nem fogják megtenni, akik a Quaestor-csoportot szándékosan tönkretették, és egyik sem ül itt a vádlottak padján" - mondta Tarsoly Csaba még az első tárgyaláson, amelyről itt írtunk bővebben.
Júliusban derült ki, sokkal több közpénzt tartott a Külgazdasági és Külügyminisztériumhoz tartozó Magyar Nemzeti Kereskedőház (MNK) a Quaestornál, mint ahogy arról korábban szó volt. Az MNK közlése szerint ugyanis 2013 tavaszán két nap alatt összesen 9,3 milliárd forintot utaltak el a brókercégnek. Ebből a pénzből kapott aztán vissza 3,8 milliárd forintot a bedőlés napján a hivatal, azóta is tisztázatlan és meglehetősen különös körülmények között. Részletek >>>