Kézenfekvő megoldás
Miután az MNB jegybanki rendeletben bevezette az úgynevezett jelzáloghitel-finanszírozás megfelelési mutatót (JMM) a hazai pénzintézeti szektor számára - az MNB új szabályozása értelmében a jelzáloghitelek mögé jelzálogleveleket kell kibocsátani. Az FHB Jelzálogbank bevonásával az integráció így megússza egy új jelzálogbank alapítását, illetve a takarékszövetkezeti szektor számára több tízmilliárd forintos refinanszírozási terhet.
Kézenfekvő volt az a döntés, hogy az SZHISZ egy, az Integrációval már eddig is stratégiai együttműködésben lévő jelzálogbankot vonjon be tagjai sorába - írják.
Egy csapásra megtriplázzák a fővárosi fiókok számát
Az az FHB 22 fővárosi fiókjával ráadásul csaknem háromszorosára nő az Integráció lefedettsége a hazai gazdaság motorjának számító Budapesten.
Az FHB belépésével emellett jelentős, a kockázatkezelési folyamatok során alkalmazható know-how érkezik az Integrációba, minthogy az FHB bank az Integráció tagjainál magasabb szintű, úgynevezett fejlett módszer (IRB és AMA megközelítések) szerinti kockázatkezelési rendszert alkalmaz, amelyre legkésőbb 2018-ban kell áttérnie az Integrációnak.
Felgyorsulnak a szektor által már beindított üzleti és informatikai fejlesztések is, minthogy az FHB csoportnál használatban lévő korszerű folyamatok és az ezt támogató informatikai megoldások hozzáférhetővé válnak, és jó alapját fogják képezni a szektor egészét kiszolgáló megoldásokhoz - írják.