Az úgynevezett elméleti árhoz (theoretical ex-rights price, a korábban kibocsátott részvények elméleti árfolyama az új kibocsátás után) képest 43 százalékkal alacsonyabb árfolyamot állapítottak meg - nem csoda, hogy közel 10 százalékos mínuszba küldték ezzel a papírokat a tőzsdén.
A tőkeemelés keretében közel 4 milliárd új részvényt bocsátanak ki, az 1,943 eurós kibocsátási árfolyammal számolva 7,5 milliárd euró lesz a tőkeemelés értéke.
Az Unicredit a tőkeemeléssel nagy lépést tesz afelé, hogy teljesítse az Európai Bankfelügyelet által meghatározott szigorú követelményeket: a legutóbbi felmérés szerint 7,97 milliárd euróval maradt el az elsődleges alapvető tőke (a core Tier 1) szintje az elvárttól.
A nemzetközi pénzpiaci felügyelet, a Pénzügyi Stabilitási Testület (FSB) 29 rendszerkockázati jelentőségű bankot nevezett meg, amelyeknek 1-2,5 százalékos többlet tőketartalékot kell majd képezniük. A listára a jelentősebb magyar érdekeltséggel rendelkező bankok közül kettő, a Citigroup és a UniCredit került fel.
Az Európai Bankhatóság által decemberben megállapított, összesített tőkehiány összege az európai bankrendszerben 114,7 milliárd euró.