Ami bizonyos: az MNB irányítása alá került MKB Bank esetében nem lehet panaszkodni az információhiányra - legalábbis az átalakulás főbb pontjai tekintetében, mert arról, hogy pontosan mi is zajlik üzleti szinten, természetesen nem kommunikál a bank.
A jegybank szanálja a fél évvel korábban állami kézbe került hitelintézetet, ennek kapcsán a fő feladat, hogy a jegybank az MKB vezetésével közösen, a leányvállalatokra is kiterjedően alakítsa át és szervezze újjá a hitelintézetet. Az MNB által kijelölt szanálási biztosok egy hónapja munkához láttak, a menedzsmentben szükségessé vált személyi változások megtörténtek, folyamatban van a bank vezetésének elismert szakemberekkel történő megerősítése is - közölte most a bank.
Az átalakítás során az MKB értékesítette tulajdonrészét biztosítótársaságaiban úgy, hogy az ügyletből bevételt is realizál, miközben a német többségi tulajdonos által megvásárolt társaságok értékesítésében továbbra is exkluzív szereplő lesz a bank, amelynek nevét továbbra is viselik a biztosítók.
A másik - korábban már bejelentett - lépés az MKB Bank által már felállított, majd az indulás után azonnal lefújt rossz bank felélesztése, ahol a bank mérlegétől elkülönített módon, maximális hatékonysággal igyekeznek kezelni a problémás, mérgező portfólióelemeket. Miután ezek jelentős része ingatlan, ezért sokan tudni vélik, hogy a portfólió jelentős része kerülhet majd át az MNB által létrehozott "rossz bankba", a MARK Magyar Reorganizációs és Követeléskezelő (MARK) Zrt.-hez.
A közlemény a továbbiakban új információkat is közöl. Eszerint a néhány napja kinevezett pénzügyi és operációs vezérigazgató-helyettes Hetényi Márk mellé sikerült a vállalati üzletág ügyvezető igazgatójának megnyerni Bakonyi Andrást, aki eddig a K&H Bank vállalati üzletágának helyetteseként dolgozott.
A mai közlemény arról is beszámol. hogy elfogadásra került az MKB 2015-ös terve. A konkrét célkitűzésekről nem ejt szót a közlemény, amely ugyanakkor hangsúlyozza, hogy az idei stratégia hangsúlyos eleme a bank felkészülése a fogyasztói hitelekkel kapcsolatos elszámolásokra, a deviza hitelek forintosítására, és a fair banki szabályoknak való megfelelésre. Az MKB Bank tőke- és likviditási helyzete megfelelő, eszköz- és forrásállománya a tulajdonosváltás óta nem változott, sőt egyes szegmensekben enyhe emelkedés tapasztalható - szól a banki közlemény.