Az európai tőzsdék többsége ma kisebb mínuszban végzett, a Stoxx 600 index egy ezrelékkel süllyedt. A német DAX egy ezrelékes emelkedéssel a kevés nyertes közé tartozott, Párizsban ugyanennyivel lefelé ment az index, Londonban pedig 0,6 százalék volt a süllyedés. Az Egyesült Államokban az S&P 500 0,8, a technológiai részvények Nasdaq 100 indexe pedig 1,1 százalékos mínuszban van.
Budapest és Varsó korrigálta ma az előző napi alulteljesítést, így a BUX fél százalék körüli emelkedéssel zárt. Ennyivel ment fel az OTP is, miközben a Richter 0,7, a Mol 0,9 százalékos pluszban búcsúzott. A Magyar Telekom 0,3 százalékkal süllyedt. A forint folytatta gyengülését, az euró 1,70 forinttal drágult, 363,20 az ára. Gyengült valamelyest a dollár, erősödött az arany és az ezüst, másfél-két százalékos pluszban van az olaj.
Nő a nyomás a forinton
A relatíve rossz közép-kelet európai víruskép, és ennek gazdasági mellékhatásai rányomják a bélyegüket a régiós devizákra – írta az Erste Befektetési Zrt. Ettől a forint is szenved, ugyanis pár nap leforgása alatt 7-8 forinttal gyengült a magyar fizetőeszköz az euróval szemben. A következő technikai ellenállás 366,4 forintnál található, addig nyitva az út a további forintgyengülés előtt.
További és frissebb árfolyamok, grafikonok itt láthatók
Az amerikai részvénypiacot főleg a gyorsjelentések mozgatják, amelyek inkább vegyesek voltak ma. Sokan nem is annyira az eredményekre koncentrálnak, mint inkább a jövőbeli kilátásokra vonatkozó információkra. Az amerikai politikusok egyelőre tovább tárgyalnak a következő gazdaságsegítő csomagról, de nagyon bizonytalan, hogy ennek mikor lesz bármi eredménye. Talán inkább az elnökválasztás után.
Az egyik banknak sikerült, a másiknak nem
Míg tegnap a JP Morgan és a Citigroup jelentett, ma újabb bankok voltak soron.
A Goldmann Sachs egy százalékkal emelkedett a tőzsdén, de volt feljebb is, miután a negyedéves eredménye kis híján megkétszereződött. Jelentős részben az élénk részvénybefektetői érdeklődésnek, kereskedelemnek köszönhetően. A Wells Fargo viszont öt százalékos mínuszban van, miután a harmadik negyedéves nyeresége kevesebb, mint felét tette ki az egy évvel ezelőttinek. Ami ráadásul a várakozásoktól is elmaradt - írja az Investing.com.
A Bank of America négy százalékkal esik, miután a vártnál nagyobb céltartalékot kellett képeznie a kérdésessé vált hitelekre, és így süllyedt a negyedéves eredménye. A U.S. Bancorp 0,8 százalékkal emelkedik, mert bár az eredménye visszaesett, de az elemzői várakozások felett alakult. Az Allscripts Healthcare Solutions, amely az egészségügyi informatikai megoldásaival foglalkozik, a nap elején 38 százalékkal lőtt ki, miután egyik üzletágát eladja 1,35 milliárd dollárért.
A Bed Bath and Beyond is emelkedik, mivel a szorosan vett alaptevékenységhez nem tartozó ágazatok egy részétől megválik. A Netflix 1,4 százalékos pluszban van, miután új terveket jelentett be arról, hogyan jusson még több fizető felhasználóhoz. Előzőleg bejelentette, hogy az egy hónapos ingyenes tesztidőszakot az Egyesült Államokban megszünteti, hasonlóan más országokhoz.
2 billió dolláros Tesla?
Egy híres alapkezelő, Ron Baron egy interjúban kétezer milliárd dollárra (angolul “2 trillion”, magyarul 2 billió) tette a Tesla korrekt piaci értéket, szemben a jelenlegi mintegy 416 milliárd dollárral.
Amikor vásárolni kezdte, akkor egyébként még csak 40 milliárdot ért cég. Ugyanaz a szakértő júniusban már kétezer és háromezer dollár közé tette a részvény jövőbeni értékét, amit azután a papír pár hónap múlva el is ért. (A régi névértéken számolva.) Az alapkezelő évi 50 százalékos bevétel-növekedést jósol a Teslának csak az autóeladásokból. Egyébként a Space X részvényeiben is bízik, a cég értékét 44 milliárd dollárra teszi.
A Tesla ma 2,7 százalékos pluszban van. A Nio részvénye 21 százalékkal ugrott meg, miután a JP Morgan 14-ről 40 dollárra emelte a célárát. A kínai elektromosautó-részvény most 25 dollárhoz közelít.
Mit lép ma Macron?
Franciaország kijárási tilalmakra és más koronavírus-korlátozásokra készül, mivel a kórházak és az intenzív osztályok egyre több beteget kell befogadjanak.
Emmanuel Macron francia elnök szerdán este országos televíziós interjút ad, hogy a vírusról beszéljen, hónapok óta az elsőt. Francia sajtóértesülések szerint Macron fokozza a közösségi médiával kapcsolatos erőfeszítéseit is, hogy felhívja a figyelmet a vírus elleni védekezés fontosságára a fiatalok körében. A francia kormány már maximális vírusriadót rendelt el Párizsban, további hét városban és Guadeloupe karibi szigeten. Bezárták a bárokat, betiltották a diákpartikat, korlátozták az összejöveteleket.