Másrészt az alacsony olajár gazdaságélénkítő hatású lehet, miközben lenyomja az inflációt is. Ma viszont arról írt a Handelsblatt, hogy a nagyon gyenge, 2009 óta nem látott olajár a világgazdaság gyengélkedésére is enged következtetni, ez pedig nem tett jót a részvénypiacnak. De a jövő heti amerikai kamatemelés előtti idegtépő várakozás sem.
Az USA-ban kijött egy munkanélküliségi adat, amely valamivel gyengébb volt ugyan a várnál, de nem írta felül az ország gazdaságáról alkotott képünket. Így az USA tőzsdei árfolyamai inkább felfelé mentek, ami a DAX-ot is felhúzta a végén legalább minimális pluszba. A brit index ugyanakkor maradt 0,6 százalékos mínuszban.
Itthon a BUX a nap nagy részében magasabban állt, de aztán csak 0,15 százalékos emelkedéssel végzett. A Mol most 1,7 százalékkal emelkedett, a Magyar Telekom is egy százalékkal felfelé tartott. Az OTP 0,8, a Richter 0,2 százalékkal esett.
Az euró/forint újabb egy forinttal feljebb került, már 317,50-et is ért egy euró késő este. A dollár erősödött, visszaesett 1,10 alá az euróval szemben, forintban pedig ismét elérte a 290-et, ami három forintos drágulás.
A kőolaj csapkodott, volt ugyan pluszban is, de azután megint lefelé vette az irányt. A WTI 20-40 centtel 37, a Brent 40 dollár alatt forgott a nap végén.