– A kínai medvepiac fogja elvinni a nyugdíjadat?
– Készülj fel hónapok óta a legnagyobb rézvénypiaci kiárusításra, figyelmeztet a Morgan Stanley.
– Az erős július után az augusztus baljóslatú a részvények számára.
– A végzet prófétája a részvénypiac több mint 50 százalékos zuhanását jósolja.
– A Bank of America Merrill Lynch azt mondja, a befektetőknek el kéne adniuk, ha a részvénypiac nem teljesíti ezeket a kulcsfontosságú feltételeket.
– A részvény-visszavásárlás nem ok arra, hogy egy részvényt megvegyünk.
(Marketwatch.com) |
Hasonló eredményre, jelentős pesszimizmusra jutott a napokban a Handelsblatt.com DAX kisbefektetői hangulati felmérése is. Ilyen elképesztő borúlátás mellett nem csoda, hogy a részvényárfolyamok száguldanak, az ilyen címlapok sokszor kontraindikátorként működnek. A pesszimisták általában már eladtak, így kevés a további potenciális eladó, alacsony a részvénypiaci pozicionáltság, túladott lehet a piac.
Ma ismét száguld az amerikai piac, amit részben a jó gyorsjelentésekkel magyaráznak, részben pedig a készülő kínai-amerikai kereskedelmi tárgyalásokkal, aminek híre délután jött. De Trump elnök Iránnal való hirtelen békülékenysége is szerepet játszhat benne. Ma este az Apple teszi majd közzé jelentését.
A főbb amerikai indexek ma 0,6-0,7 százalékos pluszban vannak, Európa vegyesebb. A német mutató 0,1, a francia 0,3, a brit 0,6 százalékkal megy fel, Milánó 1,3 százalékkal száguld.
Budapesten csak 0,5 százalékos esésre futotta, amit a Mol, az OTP és a Telekom együtt hozott össze. A Richter 0,2 százalékkal felment, az Opus – az előző napi zuhanás után – 2,8 százalékkal emelkedett. A forint viszont megint nagyot erősödött, 320 felett áll egy kicsivel az euró.
Az S&P 500 és a Nasdaq Composite emelkedésének túlnyomó részét mindössze három részvény adta az idén a CNBC szerint: Az Amazon, a Netflix és a Microsoft.
Több mint négy százalékot esett 24 óra alatt a bitcoin 7755-re, állítólag a HitBTC nagyobb kriptotőzsde leállása miatt, amit hardverhibával indokoltak.