Nap közben nem volt egységes a kép Európában, a német DAX index például a nap nagy részét mínusz 0,3-0,5 százalék körül töltötte, a francia index pedig stagnált. Az olaj sokáig három százalékos pluszban volt, azután, már nem először, a vártnál jobb készletadat érkezett, és még inkább belehúzott.
Este már majdnem öt százalékos volt az emelkedés, a WTI a 38, a Brent a 40 dolláros határt ostromolta. Valószínűleg ez derítette fel a részvénytőzsdéket is, végül a DAX 0,6, a francia CAC 0,8, a brit FTSE 1,2 százalékos pluszban zárt. Az USA főbb indexei is fél-egy százalék körüli pluszban járnak.
Kilőtt a Telekom
Itthon a BUX index sokáig nem igazán akart elmozdulni a holtpontról, főleg a Mol hőzta le, amely szerény mínuszban forgott. De a végére a mi indexünk is megemberelte magát, 0,3 százalékkal emelkedett. A Mol a záró szakaszban tudott elrugaszkodni, 0,6 százalékkal ment fel 16 335 forintra. A nap nagy nyertesen azonban a Telekom volt, 2,4 százalékkal 469 forintra ment fel, ez 11 forintos erősödés, pedig a részvénytől sokszor csak 1-2 forintos elmozdulásokra telik. Az OTP (6890) és a Richter (5434) minimális mértékben, pár forinttal estek.
A forint erősödött, egy forinttal lejjebb, 312,20-on jegyezték az eurót. A dollár/jen beesett 110 alá, az euró/dollár először lefelé, majd újra felfelé mozgott, vagyis gyengült a dollár.
Elfáradt a BUX index?
A Concorde Trading blog szerint kezd elfáradni a BUX index, amely az elmúlt napokban meglehetősen jól tartotta magát a lengyel és a német tőzsdéhez képest is. „Markáns divergenciákat lehet látni a grafikonon: az index próbál egyre magasabbra menni, miközben az MACD közel jár az eladási jelzéshez és csökkenő irányban mozog, ugyanúgy, ahogyan az RSI is” - írják a technikai indikátorokra hivatkozva. A Molnál és az OTP-nél is hasonló divergenciákat lehet látni.
Stabil forintra számít a közeljövőben a K&H Alapkezelő. A cég az olajipari társaságok részvényeiben is bízik. Az Erste Befektetési Zrt. szerint viszont megfordulhat a széljárás az USD/HUF árfolyamban az előttünk álló hetekben, amennyiben az amerikai jegybank kamatemelésével kapcsolatos várakozások visszaárazódnak a tovább javuló makroadatoknak köszönhetően. "A devizapár másik lába esetében pedig talán nem túlzás kijelenteni, hogy a magyar jegybank kommunikációja a forintgyengülés irányába mutat" - teszik hozzá. A cég vétele ajánlja a devizapárt.
Óriási szövetség jöhet létre
A KBC Equitas szerint a globálisan látható hozamcsökkenés fűtheti a hangulatot a Magyar Telekommal, mint osztalékpapírral szemben, de az is enyhén pozitív hír, hogy a Telekom meghatározott helyeken elkezdte ingyenes Wi-Fi szolgáltatását a mobilos előfizetőinek. Ez pozitív hatással lehet a jelenleg 2,2 milliós mobilelőfizetői számra.
Óriás szövetség jöhet létre az autógyártók és a technológiai szektor között - írja az Erste Befektetési Zrt. elemzése. A Microsoft és az Amazon ugyanis kisebbségi részesedést szerezne a három német prémium autógyártó (Audi, BMW, Daimler) által tulajdonolt HERE vállalatban, mely navigációs rendszerek fejlesztésével foglalkozik.