A szerdai zárást követően csütörtökön is vérszegényen indult a kereskedés a tőzsdén, a nemzetközi hangulat a magyar kereskedésre is kedvezőtlenül hatott. Egyebek mellett ez volt az oka annak is, hogy bár 9 év után sikerült áttörnie a BUX-nak a 30 ezer pontos sávot, a bekígyózó feszültség végül visszarántotta, és végül a szerdai záráshoz képest változatlanul, 29 500,34 ponton nyitotta a kereskedést ma reggel. A forint a pillanatnyi stagnálás után meglódult, majdnem egy forinttal olcsóbb lett az euró, jelenleg a 307,95-308-as szint körül szédeleg.
A bluechipeket illetően azonban elpárolgott a tegnapi borongósság, ezek közül a Richter menetelhet igazán nagyot, köszönhetően a kedvező gyorsjelentésnek, erről itt írtunk bővebben. A gyógyszergyártó papírjai a másfél százalékos plusz közelében is jártak a reggeli nyitást követően, az OTP fél százalék feletti pluszban nyitotta a csütörtököt, a Magyar Telekom papírjai szintén fél százalékot erősödtek. A Mol-t illetően kivárnak a befektetők, ők holnap közlik a negyedéves számaikat, itt gyakorlatilag nem volt elmozdulás a szerdai záróárhoz képest.
A legfrissebb árfolyamokért kattints ide! >>> |
Árgus szemekkel figyeljük a briteket, Amerika forrong
A Brexit lehetséges hatásairól már rengeteget írtunk, a korábbi cikkeket itt olvashatod. >>> |
Több hír is lázban tartja Nyugat-Európát – a Bank of England kamatdöntő ülése és a brit inflációs jelentése, valamint az euróövezeti munkanélküliségi adat és az amerikai szolgáltatóipari BMI lehet hatással a számokra. A briteket ráadásul újabb leminősítés fenyegeti, ami további nyomást helyezhet a font árfolyamára. A várakozás és a bizonytalanság a fő nyugat-európai indexeket is alacsonyan tartja, gyakorlatilag nem történt változás a szerdai záróértékekhez képest.
Tegnap ülésezett a Fed, ahol már-már bevett szokásukhoz hűen nem változtattak az irányadó kamaton, ugyanakkor egyértelmű utalást tettek arra, hogy decemberben – egy év után – ismét drágulnak majd a hitelek az Egyesült Államokban. Az amerikai elnökválasztás már csak öt napra van tőlünk, a feszültség azonban nem csak a két jelöltből teljesen kiábrándult lakosságot, de a gazdaságot is megosztja – nem mindegy ugyanis, hogy végül ki ülhet majd az ovális szobába, erről korábban itt írtunk bővebben a Privátbankár.hu-n. >>>
Japánban nincs kereskedés, magához tért az olaj
Vegyes hangulatban zárt Ázsia, Kínában négy hónapja a leggyorsabb ütemben bővült a szolgáltató szektor teljesítménye, ennek hatását azonban kioltotta az amerikai elnökválasztás körüli izgalom. A Hang Seng index 0,25 százalék körüli esésben volt a kereskedés vége felé, a valamivel ellenállóbb Shanghai Composite Index viszont 0,60 százalékkal, a bluechipeket tartalmazó CSI300 0,70 százalékkal emelkedett. Tokióban a november 3-i kultúra és az alkotmány napja alkalmából ma nincs kereskedés.
A legfrissebb árfolyamokért kattints ide! >>> |
Az olajpiac a napok óta tartó esés után megszilárdulni látszik, köszönhetően a gyengülő dollárnak és egy nigériai olajvezetéket ért támadásnak. A gyengébb dollár olcsóbbá teszi az olajat a nem dollárral fizető vásárlók számára, a túlkínálattól való félelem miatt azonban nem valószínű, hogy komolyabb áremelkedés várható a közeljövőben. A Brent ára 50 centtel lett drágább csütörtök reggelre, ezért 47,36 dollárt kellett adni hordónként, a WTI pedig 40 centtel, 45,74 dollárra kúszott. Az arany iránt csökkent a kereslet, unciánként 1303,42 dolláron jegyezték az azonnali piacon a nyitást követően.