A Budapesti Értéktőzsde részvényindexe, a BUX 771 pontos, 0,42 százalékos csökkenéssel, 18.339 ponton zárta heti első kereskedési napot. Már a kereskedés kezdetén lefelé vette az irányt a hazai tőzsde, annak ellenére, hogy a forgalom a szokásos duplája volt. A Mol napközben higanymozgást mutatott be, végül 1,7 százalékos erősödést követően 18065 forinton állt meg. Az OTP-nek ugyanez nem sikerült, 2,8 százalékot veszített erejéből és 4000 forinton fékezett a nap végén. Még az Egis erősödött egy százalékot, de mind a Richter, mind az MTelekom gyengült, előbbi 0,6, utóbbi 0,2 százalékkal.
A nyugat-európai tőzsdék meredeken emelkedtek. A kereskedés utolsó percében a londoni értéktőzsde irányadó mutatója, az FTSE-100 2,26 százalékkal, a frankfurti DAX-30 2,45 százalékkal, a párizsi CAC-40 2,99 százalékkal volt a múlt pénteki záróértéke fölött.
Emelkedéssel indították a kereskedést az amerikai tőzsdeindexek azután, hogy pénteken jól sikerült az első megbeszélés a Fehér Házban az úgynevezett "költségvetési szakadék" (fiscal cliff) elkerüléséről. A republikánusok és a demokraták egyaránt konstruktívnak nevezték a megbeszéléseket, miután közelebb kerültek az álláspontok arról, miként lehetne a költségvetési egyensúly megteremtését célzó adóemelést és kiadáscsökkentést a minimálisra szorítani.