Bogsch Erik vezérigazgató szerint euróban számolva 20 százaléknál is nagyobb lehet a visszaesés az első hat hónap 18,7 százalékos csökkenése után, amelyért a piacszabályozási intézkedések, továbbá a folyamatos árcsökkentések a felelősek. A cégvezető úgy vélte, hogy a válság egyetlen iparágat sem kímél és minden országban érződnek a költségvetési megszorítások az egészségügyben, a gyógyszertámogatásoknál, illetve az új gyógyszerek társadalombiztosítási befogadása sokkal lassabban, nehezebben megy.
Bogsch Erik elmondta, hogy a Richter első féléves növekedésének alapját a Független Államok Közösségének piacai és az Európai Unió adta. Az összes árbevételben a FÁK-országok dominálnak: Oroszország részesedése 31 százalék, a régió pedig az összes bevétel 44 százalékát adja. Ukrajnában az első hat hónapban kiugróan jó növekedést ért el a gyógyszergyár, dollárban több mint 26 százalékkal növelte árbevételét. Az egyéb tagköztársaságokban 17 százalékkal nőtt dollárban a bevétel.
Az EU9 régióban, vagyis az Unióhoz később csatlakozott országok közül Lengyelországban zlotyban számolva 17,6 százalékkal nőtt az árbevétel. Romániában is sikerült növekedést elérni a Richternek, lejben 4,7 százalékot, de itt a társadalombiztosító változatlanul jelentős késéssel fizet. Az amerikai piacon az első félévben 34 százalékos volt a forgalomcsökkenés, éves szinten pedig 40 százalékos zsugorodás várható.
A vezérigazgató sikernek nevezte a növekedés terén az Esmya nevű készítmény forgalmazásának elindulását egyes európai országokban. A gyógyszer bevezetésével, továbbá a nyugat-európai értékesítési hálózat bővítésével összefüggésben az értékesítési és marketing költségek jelentősen nőttek az első félévben és az árbevétel 28 százalékát tették ki.
A Richter idén az első félévben 166 milliárd forint árbevételt és 27,76 milliárd forint adózott nyereséget ért el. A bevétel 13,8 százalékkal, a profit 40,2 százalékkal nőtt az előző év azonos időszakához képest. Az elemzői várakozásokat meghaladó számokról reggeli összeállításunkban olvashat >>
A Buda-Cash legutóbbi elemzése a Richter-papírokról megemlítette: a Cariprazine hatóanyagban és az Esmya méhmióma elleni szerben rejlő lehetőségeket egyelőre meglehetősen óvatosan árazza csak a piac. A Cariprazine eladások várható jelenértéke a korábbi összeállítás szerint – 2016-2025 közötti csúcs értékesítéssel, 750 millió dolláros éves forgalommal, 15%-os nyereségtartalommal és 13%-os diszkonttényezővel számolva - 7800 forintra tehető. Az elemzőcég a cég célárfolyamát júniusban 47000 forintra tette, hosszú távú ajánlásuk vétel volt.