A cég egyszeri tételektől és árváltozási hatásoktól megtisztított üzemi eredménye az első félévben 38 százalékkal haladta meg a tavalyit, és elérte az 1,6 milliárd eurót. Romániai leányvállalata, a Petrom pedig az üzemi eredményhez 616 millió euróval járult hozzá a tavaly első félévi 578 millió euró után.
Az OMV közölte, hogy Líbiában a kitermelés a polgárháború előtti szint 90 százalékára emelkedett. A finomítói árrés is kedvezően alakult a nyersolaj-ár csökkenésének köszönhetően. A vállalat júliusban felújította a kitermelést Jemenben, ugyanakkor kockázatosnak tartja a térség biztonsági helyzetét. Az osztrák cég idén hordónként 100 dollár feletti átlagos Brent nyersolajárra számít és úgy vélik, hogy a második negyedévi magas finomítói árrés csökkeni fog az ismét emelkedő olajárak miatt. Líbiában ugyanakkor változatlan szintű kitermelésre számít az OMV.
A cég bécsi sajtótájékoztatóján a vezérigazgató bejelentette, hogy valószínűleg az azerbajdzsáni Shah Deniz 2. földgázjmező tulajdonosai is csatlakoznak a Nabucco West gázvezetékhez és ezt választják közép-európai szállítási lehetőségként. Az OMV vezetéséből már korábban is kiszivárgott, hogy vélhetően a Shah Deniz 2. konzorcium, vagy annak egyik tulajdonosa csatlakozni fog a Nabucco Westhez. Ugyanakkor a német Bayern Gas-zal is folynak tárgyalások.
A Shah Deniz 2. földgázmező részvényesei még júniusban jelezték, hogy a Nabucco rövidített változatát, a Nabucco Westet támogatják. Ezzel a versenyből kiesett a Nabucco Westhez hasonló nyomvonalon tervezett Délkelet-Európai Vezeték (SEEP).