Ez azt jelenti, hogy választ kaphatunk arra a kérdésre, mi lesz a budapesti tőzsde rendszerével azután, hogy a hatóságoknál elbukott a New York-i Euronext és a Frankfurti Értéktőzsde egyesülése. Korábban ugyanis nagyon hosszú viták után az említett tőzsdefúziótól tették függővé a BÉT kereskedési rendszerének cseréjét. Az osztrák fő tulajdonos ugyanis a német tőzsde Xetra rendszerének bevezetését szorgalmazta – más kelet-európai érdekeltségeihez hasonlóan - , ami a hazai kereskedők jelentős részének ellenkezését váltotta ki.
Kompromisszumos megoldásként néhány hónapja a váltás elhalasztásáról döntöttek addig, amíg az amerikai-német fúzió megvalósulása vagy annak elmaradása bizonyossá nem válik. (Addig ugyanis nem lehetett biztosan tudni azt sem, hogy a Deutsche Börse és a hozzá kapcsolódó cégek milyen kereskedési rendszert fognak használni a jövőben.)
A BÉT akkori sajtótájékoztatója alapján még nem volt döntés arról, hogy lesz-e váltás, milyen kereskedési rendszert fog a társaság a jövőben használni. A fúzió elmaradása után a legvalószínűbb, hogy a Xetra-rendszer bevezetése mellett döntenek, de biztosat csak a közgyűlés után tudhatunk.