Az európai tőzsdék csütörtökön kisebb-nagyobb pluszban vannak, nagyjából fél százalék az átlagos indexjavulás, míg az USA határidős mutatói plusz nullában, épphogy csak emelkedni tudnak. A Federal Reserve elnöke, Jerome Powell ezen a napon is tart egy beszédet, egy másik Fed-vezető pedig viszonylag enyhe hangnemet ütött meg szerdán a kamatokkal kapcsolatban.
Kínában októberben defláció (árszínvonal-csökkenés) volt, ami nem jó jel a gazdaságra nézve, amelyet a kormányzat pedig élénkíteni próbál. Európában erős a gyorsjelentési kínálat, csütörtökön többek között az AstraZeneca, a Deutsche Telekom és a Merck szerepel az étlapon.
A BUX a délelőtt nagy részét szerény mínuszban töltötte, de mostanra nullába ment fel. Az OTP stagnált, a Mol is csak 0,1 százalékkal drágult, a Richter pedig esett is fél százalékkal. Gyorsjelentése után a Magyar Telekom 0,7 százalékkal ment fel. A forint is stabil, pont 379 az euró, miközben az olaj nagyjából egy, a földgáz három százalékkal emelkedik.
Csúcsközelben a BUX index
A héten már közzétette gyorsjelentését a Richter és a Telekom, péntek reggel az OTP és a Mol következik. A BUX, ahogy az ábrán látható, nincs messze szeptember 11-én beállított történelmi rekordjától. Pénteken magyarországi inflációs adat is érkezik, ami a forintra, de a többi magyar eszköz árára is hatással lehet.
A várakozásokat is felülmúlta a Telekom?
A nem túl alacsonyan lévő várakozásokat is felül tudta múlni a Telekom a szerda kora este közzétett gyorsjelentésével, így csütörtökön pozitív reakciók érkezhetnek a befektetők részéről – írta reggel a KBC Equitas.
Éves szinten sokat javultak a cég eredményei, ezzel együtt a marzsok is tovább tudtak emelkedni.
Ebben a mobilinternet, illetve a széles sávú internet iránti erős kereslet is szerepet kapott, de az inflációkövető díjkorrekció hatásai is közrejátszottak, ahogy az elemzők várták. (A részvény az utóbbi egy évben egyébként már több mint kétszeresére növelte az értékét.)
Árat emelni nem kell félnetek, jó lesz
Az Erste Befektetési Zrt. értékelése szerint viszont a Telekom harmadik negyedéves számai “nagyjából összhangban voltak a konszenzussal és az Erste várakozásaival is”. “Bejött a díjemelés a Magyar Telekomnak” – tették hozzá. További elemzői várakozások, vélemények a hazai gyorsjelentés-szezonról:
Erős negyedévet várnak az OTP-től
Az előző időszakhoz képest a bankcsoport profitja ugyan alacsonyabb lehet, de így is kiemelkedő negyedévre lehet készülni – véli a KBC Equitas. Bár a hitelállomány bővülése alacsony lehetett és ebben is inkább az akvizíciók játszanak szerepet, a magas kamatkörnyezet hatásai a külföldi leánybankoknál pozitívan befolyásolhatták a bevételeket. A továbbra is stabil régiós hitelportfólió-minőségnek köszönhetően is magas profitot érhetett el a bankcsoport.
Az egyszeri tételek hatása mérsékeltebb lehetett, így a várható közel 300 milliárd forintos nyereség erős eredménynek ígérkezik.
Áremelkedés és leállás a Bitcoinnál
A bitcoin tovább menetel, az árfolyam átszelte a 36 ezer dolláros határt is, sőt már a következő ilyen szinthez közelít (36 800 körül van). Az ether az 1900 dolláros akadályt vette, ráadásul nagyon megnőtt a forgalma az utóbbi időben, így megugrottak a forgalmi díjai is. Emiatt “deflációssá vált”, erősebben csökken a forgalomban levő mennyiség, a díjak egy részét ugyanis egy ideje már “elégetik”, kivonják a forgalomból.
A Bitcoin-hálózatban ugyanakkor november 7-én volt egy jó órás leállás, amikor nem keletkeztek új blokkok a blokkláncon. Ez állítólag egy visszatérő technikai probléma és a túlterheltség eredménye, utoljára májusban, azelőtt 2021-ben kétszer is előfordult hasonló.
Amikor jobb kimaradni a bizniszből
A héten csődöt jelentő WeWork irodabérlő vállalkozás sosem jött rá, hogyan lehet pénzt keresni. Adam Neumann társalapító viszont igen – írta a Bloomberg. Neumann most hálás lehet, hogy 2019-ben kiszorult a cég vezetéséből a katasztrofális első tőzsdei bevezetési kísérletet követően.
Bár a kilépés megviselte a reputációját, a Bloomberg Billionaires Index szerint még mindig 1,7 milliárd dollárt ér a vagyona.
Jót jelentett a Disney
A Walt Disney Co. a negyedik negyedévben a vártnál jobb eredményt ért el, és közölte, hogy további kétmilliárd dolláros költségmegtakarításra törekszik.
A világ legnagyobb szórakoztatóipari vállalatának nyeresége részvényenként 82 centre emelkedett, ami felülmúlta a Bloomberg által összeállított elemzői becslések 69 centes átlagát. A bevétel 5,4 százalékkal 21,2 milliárd dollárra nőtt, szemben a 21,4 milliárd dolláros átlagos becsléssel.
A Privátbankár.hu Kft. (privatbankar.hu) nem minősül a befektetési vállalkozásokról és az árutőzsdei szolgáltatókról, valamint az általuk végezhető tevékenységek szabályairól szóló 2007. évi CXXXVIII. törvény („Bszt.”) szerinti befektetési vállalkozásnak, így nem készít a Bszt. szerinti befektetési elemzéseket és nem nyújt a Bszt. szerinti befektetési tanácsadást a felhasználói részére. A privatbankar.hu honlaptartalma ("Honlaptartalom") a szerzők magánvéleményét tükrözi, amelyek a privatbankar.hu közzététel időpontjában érvényes álláspontját tükrözik, amelyek a jövőben előzetes bejelentés nélkül megváltozhatnak. A Honlaptartalom kizárólag tájékoztató jellegű, az érintett szolgáltatások és termékek főbb jellemzőit tartalmazza a teljesség igénye nélkül és kizárólag a figyelem felkeltését szolgálja. A megjelenített grafikonok, számadatok és képek kizárólag illusztrációs célt szolgálnak, azok pontosságáért és teljességéért az privatbankar.hu felelősséget nem vállal. A Privátbankár.hu Kft, mint a privatbankar.hu honlapjának üzemeltetője, továbbá annak szerkesztői, készítői és szerzői kizárják mindennemű felelősségüket a Honlaptartalomra alapított egyes befektetési döntésekből származó bármilyen közvetlen vagy közvetett kárért. Ezért kérjük, hogy a befektetési döntéseinek meghozatala előtt mindenképpen több forrásból tájékozódjon, és szükség esetén konzultáljon személyes befektetési tanácsadójával. A Privátbankár.hu Kft. (privatbankar.hu) az adott pénzügyi eszközre általa tájékoztató céllal készített Honlaptartalomból esetlegesen következő ügyletkötésben semmilyen módon nem vesz részt, és így a függetlensége megőrzésre kerül. Mindezekből következik, hogy a Honlaptartalmával vagy annak közreadásával a Bszt., valamint az annak hátteréül szolgáló, az Európai Parlament és a Tanács 2004. április 21-én kelt, 2004/39/EK számú, a pénzügyi eszközök piacairól szóló irányelve („MIFID”) jogszabályi célja nem sérül.