Az index a 2009. december végi 21.227,01 pontos értékénél jelenleg 1.978,44 ponttal, 9,3 százalékkal áll magasabban. A BÉT elmúlt heti teljesítményét a főbb részvénypiacok az előző héthez hasonlóan továbbra is kiváró hangulata határozta meg. A befektetők várták az amerikai időközi választásokat és a Fed szerdai gazdaságélénkítő döntését. A csomag 600 milliárd dolláros kötvényvásárlást ígért a következő 8 hónapban, havi 75 milliárdos részletekben. A részvénypiac csütörtöki mozgása alapján úgy tűnt, a piac díjazza a likviditás bővülését - a héten ezen a napon volt csak 20 milliárdot meghaladó a BÉT forgalma -, a pénteki tőzsdenapon azonban a budapesti részvénypiacon a visszarendeződés jelei mutatkoztak, és nagy kérdés, hogyan mozdul tovább a piac.
A pénteken nyilvánosságra került nagyon kedvező amerikai foglalkoztatási adatok ugyan nyugtatják a piacokat, a Fed gazdaságélénkítő csomagja azonban hosszabb távon nem jó üzenet a dollárnak, amely el is kezdett gyengülni, de pénteken ez már nem folytatódott. Az MTI által megkérdezett szakértők a CIB elemzőivel együtt kérdésnek tartották, meddig tarthat a pozitív hangulat, az Equilor Befektetési Zrt. szakértője szerint akár folytatódhat is a pénteki korrekció lefelé, a CIB ugyanakkor azt emelte ki, hogy markáns tényező egyelőre nem gátolja a további emelkedést.
Kövesse valós időben a piacokat! Real-time deviza-, hazai és külföldi részvény-, árupiaci és indexalapú CFD árfolyamok ingyenes hozzáféréssel a nap 24 órájában! Kattintson! |
A CIB Bank heti összefoglalójában azt írta: a Telekom lett a hét nyertese a BUX-on belül, közel 5 százalékos emelkedéssel. A növekedés már a csütörtöki gyorsjelentést követően megindult, de a jelentés hiába hozott pozitív meglepetést, az osztalékfizetésről szóló konkrét információk hiányában nem követte további emelkedés. A cég jelentős eredménytartaléka lehetővé tenné ugyan a 74 forintos osztalék kifizetését a következő néhány évben, de 2011-től már igen nagy a valószínűsége, hogy ez alatti - ám a CIB elemzőinek véleménye szerint 54 forint feletti - összegre számíthatnak a befektetők a különadó miatt.
Az Egis mellett a Mol veszített legtöbbet az értékéből, és továbbra is gyenge, lefelé mutató a részvény. A kis papírok közül egyedül a PannErgynél volt jelentősebb mozgás. A cég a szerdai zárás után közölte negyedéves eredményét, amely 10 százalékos profitnövekedést hozott annak ellenére, hogy a közelmúlt sikeres fúrásainak várható bevételeit még nem tartalmazták a számok. A vezető részvények árfolyama vegyesen változott: az OTP stagnált, a Magyar Telekom erősödött, a Richter árfolyama emelkedett, az Egisé csökkent, ahogyan a Mol is csökkenéssel zárta a hetet.
MTI