Az osztalék részvényenként mintegy 500 forint, az eredmény fennmaradó része tartalékba kerül.A saját részvényre eső osztalékot az osztalékra jogosult részvényesek között részvényeik arányában fizetik ki.
Kevesebb lett, mint a korábbi
Legutóbb a Mol a 2013. évi eredmény után fizetett osztalékot, amelynek összege 60 milliárd forint volt, részvényenként 590 forint.
Az igazgatóság javaslata alapján a közgyűlés elfogadta a Mol Csoport nemzetközi számviteli elvek (IFRS) alapján készített konszolidált éves beszámolóját és az erre vonatkozó könyvvizsgálói jelentést 4650 milliárd forint mérlegfőösszeggel és 4 milliárd forint anyavállalati részvényesekre jutó eredménnyel.
A közgyűlés elfogadta a magyar számviteli törvény szerint elkészített éves beszámolót és az erre vonatkozó könyvvizsgálói jelentést is 3189 milliárd forint mérlegfőösszeggel 121 milliárd forint mérleg szerinti eredménnyel, 8 milliárd forint lekötött tartalékkal.
Hogy látja a helyzetet Hernádi?
A drasztikus olajáresés ellenére is jól teljesített a Mol csoport, az üzletágak együttes fejlesztése és a fegyelmezett pénzügyi stratégia révén a vállalat csillapítani tudta a rohamosan romló iparági környezet hatásait - mondta Hernádi Zsolt, a Mol Nyrt. elnök-vezérigazgatója a közgyűlés után.
Az elnök-vezérigazgató szerint az integrált fejlesztés előnye, hogy a vállalat jól tudja kezelni az olajipar ciklikus változásait. A jelenlegi alacsony olajár ugyan nem kedvez a kutatás-kitermelés (upstream) üzletág teljesítményének, de a kereskedelmi és feldolgozási szegmens (downstream) 10 éve nem látott teljesítményt ért el.
Mini fejőstehén A Mol a válság évei alatt nem fizetett osztalékot, de az utóbbi években stabillá vált ez a részvényenként nagyjából 500 forintos szint. Ezzel egyidejűleg, hosszú eső trend után, mintha a papír árfolyama is kezdene beállni egy stabil szintre, 12 ezer forintra, mintha csak egy közműszolgáltató lenne a cég, vagy más megközelítésben egy mini fejőstehén, szolid osztalékhozammal. Részletek >>> |