Miközben a környék többi, szabadon lebegő valutája, a zlotytól a cseh koronán át a román lejig mind viszonylag erős az utóbbi időben, a forint rendkívül szomorú képet fest: több mint 312-t kell belőle adni egy euróért.
Arany |
Az arany ezzel szemben vágtatásba kezdett, unciánként 1288 dollárig szaladt fel. Az olaj tartja a napokban elért nyereségét, a WTI 53, a Brent 56 dollár körül cserél gazdát.
Az amerikai tőzsdeindexek csendes korrekciója tegnap is folytatódott. Ez a folyamat nem is igazán esés, inkább csak arról van szó, hogy az oldalazó indexek beleütköznek a meredeken emelkedő 50 napos mozgóátlagba. Az S&P 500 index kissé alá is zárt, a mostanában erősebb Nasdaq pedig a pont rajta állt meg.
Nasdaq Composite |
Európában kissé esnek a piacok, a hosszú ünnep előtt realizálják a befektetők az elmúlt időszak emelkedéséből adódó profitot. Itthon a Richter emelkedik fél százalékkal 6780 forintig, az OTP enyhén csökken, árfolyama 8100 forint alá került.
A bankpapírról a tegnapi közgyűlésen elég részletesen beszélt az elnök-vezérigazgató, elmondva, hogy Európa egyik legdrágább bankrészvényéről van szó, akár az árbevételhez, akár a könyv szerinti értékhez mérjük a részvényárat. Ezt ő büszkén mondta, hisz ez azt jelzi, hogy a befektetők értékelése szerint az OTP épült fel a válságból a legjobban a kontinensen, mindezt úgy, hogy tőkepótlásra sem szorult, és még a bankadóval is szembe kellett néznie.
Ugyanakkor mindez azt jelenti, hogy befektetői szempontból az OTP a legdrágább bankrészvény Európában, és miután nem gyors növekedésű cégről van szó, fundamentálisan kevéssé indokolt a további emelkedés, miközben egy kiadós esés esetén sem válna túl olcsóvá. A lényeg: ha esni látjuk a papírt, nem kell semmi különösebb okot keresni, egyszerűen csak csökken az árban a többi európai bankpapírhoz képesti prémium.