Az euró gyengült a feltörekvő piaci devizákhoz képest is, a sor hosszú, zloty, rubel, reál, rand, török líra, a román lej stagnált, a forint viszont gyengült. Az euró 313,80 forintról 314,40-re drágult, bár ez az ünnepek előtti pangásban nagyon sokat valószínűleg nem jelent.
A BUX index csak 0,4 százalékkal emelkedett, hasonlóan egyébként a lengyel mutatóhoz. A Mol vezette sokáig az emelkedést 14 000 forint feletti árakkal, de a nap végére visszacsúszott ez alá, így is 0,7 százalékkal drágult. A Magyar Telekom 1,25, az OTP és a Richter 0,1-0,1 százalékkal drágult.
Limithez közeli mértékben zuhant a pályafutását befejező Synergon és hasonló mértékben emelkedett az érdekeltségek eladásából talán pénzhez jutó Opimus.
A kőolaj egyrészt szépen emelkedett, 3-4 százalékkal, másrészt az a furcsa helyzet állt elő, hogy az amerikai típusú WTI drágább lett az északi-tengeri Brentnél. Ez utoljára januárban fordult elő, akkor is csak napon belül, átmenetileg, egyébként évek óta nem.
Ám ez nem is annyira furcsa, ha tudjuk, hogy korábban sok évig éppen ez volt a helyzet, a WTI ugyanis jobb minőségűnek számít. Másrészt pedig a napokban az amerikaiak ismét lehetővé tették az amerikai olaj exportját. Este hatkor a WTI 37,45, a Brent 37,16 dollár volt.