A Budapesti Értéktőzsde részvényindexe, a BUX 175,78 pontos, 1,01 százalékos csökkenéssel, 17.175,01 ponton zárt szerdán. A részvénypiac forgalma 4,0 milliárd forint volt, a vezető részvények árfolyama vegyesen változott az előző napi záráshoz képest.
Varjú Péter, az Erste üzletkötője az MTI-nek elmondta: szerdán is az év végén jellemző, alacsony forgalom volt a BÉT-en, ahol a Mol részben a reggeli iraki kutatásokkal kapcsolatos hírek hatására gyengült, és folytatta kedden kezdett lejtmenetét a Richter is.
Az európai hangulat borúsabbá válásával a magyar tőzsde is csökkenésbe fordult, és sokáig vezette is az esést, később azonban a német index "megelőzte".
Az OTP a negatív nemzetközi hangulat ellenére jól tartotta magát; ez Varjú Péter szerint a bank jó tőkeszerkezetének és annak köszönhető, hogy immár felmérhetők a végtörlesztéssel kapcsolatos veszteségek, valamint hogy a válságadók is megfeleződnek 2013-tól. Hozzáfűzte: ha Magyarország megállapodik a Nemzetközi Valutaalappal (IMF), az tovább segítheti a bankpapír árfolyamát.
Sőre Balázs, a Buda-Cash üzletkötője elmondta: csendes kereskedés volt a budapesti parketten, majd amikor az euró dollárjegyzése 1,3 alá csökkent, komolyabb esés kezdődött a nyugat-európai tőzsdéken, főként Németországban, és ezt a magyar piac is követte.
A Mol 315 forinttal, 1,76 százalékkal 17.585 forintra csökkent, 1,3 milliárd forintos forgalomban.
Az OTP részvények ára nem változott 3.300 forintot ért, forgalmuk 1,9 milliárd forintot tett ki.
A Magyar Telekom árfolyama 3 forinttal, 0,58 százalékkal 520 forintra erősödött, forgalma 241,2 millió forint volt.
A Richter papírok árfolyama 700 forinttal, 2,00 százalékkal 34.290 forintra esett, a részvények forgalma 365,5 millió forintot ért el.
Egy IMF-megállapodás jól jönne a tőzsdének is