A szerdai záráshoz képest változatlanul, 27 790,97 ponton nyitott a Budapesti Értéktőzsde részvényindexe, a BUX, ami főleg a bluechipek gyenge nyitásának tudható be. A Mol közel fél százalékos mínuszban is járt a nyitást követő órákban, a többi részvénynél azonban alig volt elmozdulás a szerdai záróárhoz képest. A főbb Nyugat-európai indexek mind 0,3-0,5 százalék körüli pluszban nyitottak csütörtök reggel, nagyobb elmozdulást az EKB jegyzőkönyve hozhat, ezt délután publikálja majd az európai jegybank.
A legfrissebb árfolyamokért kattints ide! >>> |
Gyenge jelentés az osztrák bankóriástól
Több szempontból is alulmúlta a várakozásokat a Raiffeisen második negyedéves jelentése az Erste elemzői szerint. Az adózott eredmény 96 millió euró lett, szemben a várt 134 millió euróval. A bank tőkemegfelelése azonban 12,2 százalékra javult az időszakban. További nehézséget jelent a banknak, hogy Lengyelország fontolgatja a helyi leánybank kiemeltté tételét, ez azonban 25 bázisponttal magasabb tőkemegfelelést írna elő a Raiffeisennek. Ez további akadályokat gördítene a lengyel leánybank értékesítésének az útjába. A bankcsoport és az RZB egyesüléséről továbbra sem született döntés, ez várhatóan szeptemberben érkezhet majd.
Így mozdult a bank papírjainak árfolyama a bécsi tőzsdén az elmúlt két napban. Forrás: Google Finance |
Gyengülés a devizapiacokon
A forint 311 forintig gyengült, miután a Fed tegnap este ismertette a jegyzőkönyvét, azóta azonban némileg magára talált, és sikerült visszakapaszkodnia a 310-es szintre az euróval szemben. Az amerikai jegybank továbbra is kitart az óvatos politikája mellett, elmondásuk szerint több kedvező makroadatra van szükségük, így a befektetők arra következtetnek, hogy szeptemberben is elmarad majd a várt kamatemelés. A hírt követően a dollár szinte minden főbb devizával szemben gyengülni kezdett, és azóta is csak nehezen talál magára az euróval szemben.
Kitartóan küzd a forint a gyengülés ellen. A legfrissebb árfolyamokért kattints ide! >>> |
Szaúd-Arábia lenyomja Oroszországot?
Az olaj árfolyama ugyan tartani tudta a szerdai nyereséget, a helyzet azonban korántsem mondható stabilnak, mivel továbbra sincs megegyezés a főbb olajkitermelő országok között a termelés csökkentéséről. Sőt, Szaúd-Arábia tovább növelné a kitermelését augusztusban, hogy ezzel növelje alkupozícióját a szeptemberben esedékes informális OPEC ülésen, erről korábban itt írtunk bővebben a Privátbankár.hu-n.
Az amerikai WTI olajfajta ára több mint fél százalékos emelkedés után a 47 dolláros szinteken is mozgott, az északi-tengeri Brentért pedig 49 dollárt kellett fizetni. Az arany ára a dollár gyengülésével emelkedésbe kezdett, csütörtök reggel majdnem fél százalékos erősödésben, 1353,06 dolláron mérték unciáját a nyitást követően.