A részvénypiac forgalma 15,4 milliárd forint volt, a vezető részvények a Magyar Telekom kivételével csökkentek az előző napi záráshoz képest.
Varga Zoltán, az Equilor Befektetési Zrt. vezető elemzője az MTI-nek elmondta, csütörtökön jelentősen alulteljesített a Budapesti Értéktőzsde a nemzetközi piacokhoz képest.
Kiemelte, a délután közzétett amerikai inflációs adat a vártnál alacsonyabb lett, emiatt a nemzetközi részvényindexek jelentősen emelkedtek, ezzel szemben a BUX csökkenéssel zárt. Elsősorban az OTP árfolyama mérséklődött annak ellenére, hogy a társaság a vártnál jóval kedvezőbb harmadik negyedéves jelentést tett közzé. A banki papír árfolyamában profitrealizálás indult, ami annak tudható be, hogy az elmúlt egy hónapban mintegy 20 százalék körüli emelkedést ért el az OTP árfolyama. Egyedül a Magyar Telekom emelkedett csütörtökön a magyar tőzsde vezető részvényei közül, ami az elemző szerint a héten közölt kedvező gyorsjelentés hatása.
Ha fennmarad a pozitív nemzetközi befektetői hangulat, akkor elképzelhető, hogy pénteken ismét emelkedni tud a magyar tőzsde - jegyezte meg Varga Zoltán.
- A Mol árfolyama 28 forinttal, 1,06 százalékkal 2624 forintra csökkent, 961,6 millió forintos forgalomban.
- Az OTP-részvények ára 322 forinttal, 3,23 százalékkal 9660 forintra esett, forgalmuk 12,6 milliárd forintot tett ki.
- A Magyar Telekom árfolyama 5,0 forinttal, 1,60 százalékkal 318 forintra erősödött, forgalma 145,2 millió forint volt.
- A Richter-papírok árfolyama 95 forinttal, 1,12 százalékkal 8350 forintra gyengült, a részvények forgalma 1,5 milliárd forintot ért el.
Nem tudott a 398-as szinten maradni a forint
A reggeli nyitáskor mért 401,98-ról a délután folyamán egészen 398,3-ig erősödött a forint árfolyama az euróval szemben, ezt a szintet azonban nem tudta tartósan megtartani a magyar deviza, így este hat után néhány perccel már 400,1-400,5 forint körül adtak egy euróért a bankközi devizapiacon.
A Privátbankár.hu Kft. (privatbankar.hu) nem minősül a befektetési vállalkozásokról és az árutőzsdei szolgáltatókról, valamint az általuk végezhető tevékenységek szabályairól szóló 2007. évi CXXXVIII. törvény („Bszt.”) szerinti befektetési vállalkozásnak, így nem készít a Bszt. szerinti befektetési elemzéseket és nem nyújt a Bszt. szerinti befektetési tanácsadást a felhasználói részére. A privatbankar.hu honlaptartalma ("Honlaptartalom") a szerzők magánvéleményét tükrözi, amelyek a privatbankar.hu közzététel időpontjában érvényes álláspontját tükrözik, amelyek a jövőben előzetes bejelentés nélkül megváltozhatnak. A Honlaptartalom kizárólag tájékoztató jellegű, az érintett szolgáltatások és termékek főbb jellemzőit tartalmazza a teljesség igénye nélkül és kizárólag a figyelem felkeltését szolgálja. A megjelenített grafikonok, számadatok és képek kizárólag illusztrációs célt szolgálnak, azok pontosságáért és teljességéért az privatbankar.hu felelősséget nem vállal. A Privátbankár.hu Kft, mint a privatbankar.hu honlapjának üzemeltetője, továbbá annak szerkesztői, készítői és szerzői kizárják mindennemű felelősségüket a Honlaptartalomra alapított egyes befektetési döntésekből származó bármilyen közvetlen vagy közvetett kárért. Ezért kérjük, hogy a befektetési döntéseinek meghozatala előtt mindenképpen több forrásból tájékozódjon, és szükség esetén konzultáljon személyes befektetési tanácsadójával. A Privátbankár.hu Kft. (privatbankar.hu) az adott pénzügyi eszközre általa tájékoztató céllal készített Honlaptartalomból esetlegesen következő ügyletkötésben semmilyen módon nem vesz részt, és így a függetlensége megőrzésre kerül. Mindezekből következik, hogy a Honlaptartalmával vagy annak közreadásával a Bszt., valamint az annak hátteréül szolgáló, az Európai Parlament és a Tanács 2004. április 21-én kelt, 2004/39/EK számú, a pénzügyi eszközök piacairól szóló irányelve („MIFID”) jogszabályi célja nem sérül.