Amerikában tegnap még nyoma sem volt ijedelemnek, az indexek alig mozdultak, Ázsiában viszont már voltak nagy mínuszok. Ismét a bangkoki tőzsde este a legnagyobbat, több mint 3 százalékot, miután a király gyengélkedése miatti várható politikai bizonytalanság menekülésre készteti a befektetőket.
SET index, Bangkok |
A korábban a térség legstabilabb országának tekinthető Thaiföldön az utóbbi években gyakoriak a kormányválságok, sőt puccs is előfordult, a nagy népszerűségnek örvendő király személye az egyetlen stabil pont. Ő azonban 88 éves és állapota egyes hírek szerint kritikus.
A bangkokin kívül még a manilai tőzsde esett közel 3 százalékot, és a Hang Seng is 1,7 százalékkal van lejjebb. Európában széleskörű az esés: a DAX, a CAC-40 olasz, a spanyol és a görög indexek egyaránt másfél százalékkal esnek.
A hazai börze viszonylag jól tartja magát, a BUX 0,3 százalékkal van lejjebb 28 300 ponton. Az OTP fél százalékkal esik 7340 forintig, ezzel nyilvánvalóvá vált, hogy a JP Morgan extrém, 10 ezer forint körüli célára sem tudta tartósan átlökni a papírt a korábbi nagy, 7400 forintos ellenálláson. A Richter is fél százalékot esik, ára 5700 forint, a Telekom viszont 455 forintra emelkedett.
A forint gyengélkedik, 306,50 az euróhoz képest, ami azt jelenti, hogy a 310-től 303-ig tartó heves erősödés felét visszaadta. Az angol font megpróbálkozott az erősödéssel, de újra visszaesett 1,105 euróig.
Euró/forint |
Az olajár 50 dollár körül érzi jól magát, ha felfelé elrugaszkodik, mindig visszatér, mint bumeráng. A WTI kereken 50 dolláron áll, a Brent 51,70.