Az Eurostat kedden teszi közzé az euróövezet márciusi fogyasztói árindexének előzetes adatát, amely a várakozások szerint mínusz 0,1 százalékra javul az előző havi mínusz 0,3 százalékról. Az euróövezet februári munkanélküliségi rátája - amelyet szintén kedden hoz nyilvánosságra az Eurostat - a várakozások szerint az előző havival megegyező 11,2 százalék lesz.
A német statisztikai hivatal a foglalkoztatottsági adatok mellett a kiskereskedelmi forgalom februári alakulásáról is beszámol.
A német munkanélküliek száma 12 ezerrel növekedhetett márciusban az előző havi 20 ezres növekedés után, a munkanélküliségi ráta pedig az előző havival megegyező 6,5 százalék lehet. A kiskereskedelmi forgalom februárban az előző havihoz képest 0,8 százalékkal csökkent elemzői várakozások szerint, szemben a januári 2,9 százalékos emelkedéssel. Éves összevetésben viszont 3,7 százalékkal bővülhetett a januári 5,0 százalékos növekedés után.
Kedden jelenik meg a negyedik negyedévi brit GDP-növekedési adat is. Elemzők 2,7 százalékos éves és 0,5 százalékos negyedéves növekedési ütemre számítanak.
A fontosabb amerikai makrogazdasági mutatók sorát nyitja kedden a Conference Board márciusi fogyasztói bizalmi indexe, amely elemzői várakozások szerint 96,0 pontra csökken az előző havi 96,4 pontról.
A hatoknak - az ENSZ Biztonsági Tanácsának öt állandó tagja plusz Németország - és Iránnak elvileg kedd éjfélig kell megkötniük a keretmegállapodást a teheráni atomprogramról, ezzel le tudnák zárni a 12 éve tartó viszályt. A megállapodás lényege az, hogy Irán megbízható és ellenőrizhető garanciákat adjon arra, atomprogramja kizárólag békés célokat szolgál. Cserébe a Nyugat fokozatosan felfüggesztené a Teherán ellen elrendelt gazdasági szankciókat, így például Irán ismét közvetlen hozzáférést kap a kőolajpiachoz, miáltal tovább növekszik a túlkínálat a világpiacon.