1. Amerika jobban teljesít?
Magyar idő szerint délután fél háromkor teszik közzé az amerikai gazdaság teljesítményét jelző első negyedéves GDP-adatot. Az elemzők jó híreket várnak - az USA gazdasága jobb állapotban lehet, mint a többi fejlett gazdaság.
2. Zuhan a remek első unegyedév után a Deutsche Bank, a Brexit miatt pedig az RBS
Az európai tőzsdeindexek a hét utolsó napján többnyire csökkennek. Budapesten nagyon alacsony a forgalom, a BUX fél százalékkal került lejjebb, a bluechipek közül csak a Telekom emelkedett délig. Friss tőzsdei árfolyamok >>
A friss vállalati jelentések közül a Deutsche Bankét érdemes kiemelni: a vártnál jóval magasabb első negyedéves eredményről adott ki jelentést a társaság - a részvények mégis komoly, 3 százalékot meghaladó esésben vannak. Ez annak köszönhető, hogy kevesebb mint 24 órája bejelentették: lefújták a Commerzbankkal tervezett fúziót, mégsem egyesül a két német nagybank. A Royal Bank of Scotland papírjai is esnek, több mint 4 százalékot: a vártnál ugyan valamivel kisebbet csökkent az első negyedéves profit, de figyelmeztetést adtak ki arra vonatkozóan, hogy a Brexit körüli bizonytalanságok komoly kihívásokat jelentenek.
3. Szép profit és komoly tervek az Amazonnál, borús kilátások az Intelnél
Az Amazon profitja kétszeresére nőtt, meghaladva az elemzői várakozásokat - elsősorban a költségek csökkentésének köszönhetően - ezzel sikerült ellensúlyozni az fékeződő árbevétel-növekedést. A társaság egy napra csökkentené az (ingyenes) kiszállítási időt a prémium felhasználói körében - ez ugyan újra növelné a költségeket, de komoly nyomást helyezne a veresenytársakra. Érdemes lesz figyelni a nyitáskor a részvény árfolyamát. Az Intel a zárás utáni kereskedésben viszont nagyot (7 százalékot) zuhant, miután a gyenge eredményt még megfejelték azzal, hogy borús kilátásokat vázoltak fel.
4. Nem tér magához a forint
Megint három hónapos mélypontja közelében jár a forint, az euró árfolyama 322,30 forintig emelkedett délelőtt. Egy hete még 320 alatt járt a jegyzés, egész héten gyengült a magyar deviza.
Friss árfolyamok >> |
+1: Tőzsdezárás után jöhetnek még izgalmak
A pénteki piaczárást követően teszi közzé a Standard&Poor's hitelminősítő az olasz államadós-besorolással kapcsolatos legfrissebb értékelését és elemzését. Szakértők szerint az olasz gazdaság lehet a következő európai válság gócpontja - a költségvetési hiány és az államadósság szintje is az eurózónás követelmények fölé emelkedhet, miközben már látszik a kanyarban a recesszió is. Ez az egész uniós gazdasági teljesítményre kihathat. Az olasz adósbesorolás az S&P-nél jelenleg csak két egységgel van a bóvli kategória fölött, ráadásul negatív (a leminősítést valószínűsítő) kilátással. Ha valóban bekövetkezik a leminősítés, az az egyébként is kétéves mélyponton lévő euróárfolyamot tovább húzhatja lefelé - akár komolyabb mozgások is beindulhatnak délután a devizapiacon.
Friss árfolyamok >> |