A Magyar Állam a vételi időszakot megelőzően összesen 16,15 százaléknyi tulajdoni hányaddal bírt a társaságban. A részvények 10,85 százalékával a második legnagyobb tulajdonosnak a malajziai DRB-Hicom számított, amely előzetesen kötelezettséget vállalt arra, hogy a vételi ajánlat keretében értékesíti részvényeit. Az MNV 73,84 százalékos tulajdonrészt szerzett meg, ez 76,97 százalékos szavazati arányt biztosít a járműipari cégben.
A vagyonkezelő szervezet közleménye alapján a magyar, az osztrák és a német versenyhatóságoknak kell engedélyezniük az MNV és leányvállalatai, valamint a Rába és leányvállalatai 2010-es árbevételi adatai alapján a tranzakciót. Ha három, vagy annál több tagállam versenyhatósága is rendelkezik hatáskörrel, kérelmezhető az ügy áttétele az Európai Bizottsághoz, hogy a versenyhatósági engedélyt az Európai Bizottság adja meg az EU egész területére.
A vagyonkezelő előzetesen kezdeményezte az Európai Bizottság erre vonatkozó eljárását - írják. A szervezet a beérkezett kérelmet haladéktalanul továbbítja a tagállamok számára, majd – kifogások hiányában – várhatóan 2-4 hónap alatt hozza meg döntését. Az MNV a verseny-felügyeleti engedély megadását követő öt munkanapon belül átutalja a részvények ellenértékét az ajánlatot elfogadó részvényesek számára.
A többségi tulajdoni hányaddal a Magyar Állam a nemzeti vagyont egy stratégiai fontosságú iparágban gyarapítja. A Kormány célja, hogy erősítse, támogassa a Rába működését új piacok szerzésében, a fejlesztésekben, a munkahelyek megtartásában és bővítésében – állítja a közlemény.