A Budapesti Értéktőzsde (BÉT) részvényindexe, a BUX 48,91 pontos emelkedéssel, 18 668,97 ponton nyitott kedden. A hétfői záró értékéhez képest 0,26 százalékkal erősödött. Ez megfelel az elemzői várakozásoknak - a tegnapi negatív hangulat az esti órákban megváltozott, nyilatkozta Rácz Balázs, az Erste Befektetési Zrt. elemzője, aki fontos hírek híján nyugodt kereskedésre számít ma. Sőre Balázs, a Buda-Cash szakértője is azt emelte ki, hogy az a kérdés érkezik-e olyan hír, ami lendületet adhat a piacoknak. A BÉT-en már tegnap is igen alacsony volt a forgalom.
Óvatosak a piacok, jön a Bézs könyv
A hétfő esti minihiszti nem múlt el nyomtalanul, ma reggel újra gyengül a forint, 298 környékén jár az euró jegyzése. A nemzetközi vizeken már a csütörtöki kamatdöntésre készülnek. Tovább >>> |
Árfolyam-emelkedésre lehet számítani kedden a vezető európai értéktőzsdéken is, tegnap csak a párizsi parkett zárt pluszban, nem tombolt a jó hangulat Frankfurtban is Londonban sem. A nyitásban 0,6%-os pluszban a FTSE, és 1%-ot meghaladó mértékben erősödik a DAX valamint a tegnap is felülteljesítő CAC-40.
A piacok azonban változatlanul óvatosak, az eurózónában az olasz politikai patthelyzet és a ciprusi válság miatt éleződőben vannak a feszültségek, és a nemzetközi hitelezők elégedetlenek a görög mentőcsomag fejében elvárt szükségintézkedések végrehajtásának menetével. Az árfolyamokra közvetlenül hathat, hogy milyen hangulatot tükröz az euróövezeti szolgáltatási beszerzési menedzser index februári végleges értéke, amelyet kedden tesz közzé a Markit piackutató intézet.
A héten jelenik meg az amerikai jegybank szerepét betöltő Fed "Bézs könyv" gazdasági állapotjelentése (csütörtökön, amikor az EKB is kamatdöntő ülést tart), valamint jelentős piacbefolyásoló hatással lehetnek a német ipari termelési és az amerikai foglalkoztatási adatok is.
Napi piaci összefoglalók a legfontosabb eseményekről: mi áll a devizapiaci trendek és az árfolyammozgások mögött? Többet akar tudni? Iratkozzon fel napi Dealbook-hírlevelünkre! >>> |