Ez abból is látszik, hogy Európában az acélipari és az autóipari részvényeket továbbra is nagyon adják. A német DAX index 0,3, a francia CAC 0,1 százalékkal esett, a brit mutató viszont 0,4 százalékkal nőtt, az olasz pedig 0,3 százalékkal ment fel.
Az USA-ban a Nasdaq indexe 0,6 százalékkal vezette a mezőnyt. A Marketwatch a Facebookba, Netflixbe, Amazonba áramló spekulációs pénzekről értekezett. Az S&P 500 csak 0,4, a Dow Jones 0,3 százalékkal ment fel.
A BUX jobban teljesít
Itthon a BUX index 0,8 százalékkal emelkedett, ezzel a jobbak közé tartozott Európában. Mutatónk már a hétfői jókora esésből is kimaradt, elég jól viselkedik mostanában. Az OTP pár forinttal süllyedt (9935), a Mol azonban kettő, a Richter 1,5 százalékkal ment fel (2640, illetve 5095 forintra). Esett a Waberer’s és a Rába.
További árfolyamok itt láthatók
A forint ezúttal viszonylag szilárd volt, a nap végi 325,70 forintos euró nem jelent változást. Nap közben 325,06 és 326,32 között mozgott az árfolyam.
Az USA azt követeli, hogy globálisan bojkottálják az iráni olajat az összes országok. Akik nem csatlakoznak, azok ellen szankciókat helyezett kilátásba. Az olaj ára 2-3 százalékos pluszban van.
Kína már rosszul fest
A kínai részvénypiac a medvepiac fázisába lépett – jelentette reggel a Bloomberg. Ennek oka is részben a kereskedelmi háború, valamint a gazdasági növekedéssel kapcsolatos kockázatok emelkedése. A Shanghai Composite index újabb fél százalékkal esett ma. A medvepiacot az jelzi, hogy az index több mint 20 százalékot esett az utolsó csúcsáról. A kínai jüan is gyengült.
A kereskedelmi háború újabb állomásaként Kanada vizsgálja, hogyan tudja elkerülni, hogy az USA piacára termelt acél a vámok miatt őt árassza el.
Közel két százalékkal erősödött a török líra. Pluszból mínuszba mentek át a kriptodevizák, a bitcoin 6100-6200 között szenved.