7p

Bár a forint gyengült, mégis az utóbbi hetek elmozdulása kedvezőnek mondható. A befektetők elkeseredtek a Google és a Tesla miatt, miközben a Trump-kockázat is benne van a fejekben. 

A gyenge oldalt választotta szerdán délelőtt a forint. Az euró jegyzése ugyanis délelőtt 391, a dolláré pedig 361 forint felett volt. Szemben a kedd esti 390 és 360 forint alatti jegyzésekkel. 

A forint értékvesztése ellenére a K&H Értékpapír szakértői szerint látni kell, hogy így is jó formát mutathat fel a forint az elmúlt hetekben, az euróval szemben összességében sikerült eltávolodnia a 398 körüli szintekről, valamint az 50 napos mozgóátlag letörése után most már alulról próbálja azt érinteni a devizapár.

A nemzetközi devizapiacon a jen került a főszerepbe. Az erstés piaci összefoglaló szerint ugyanis a japán deviza erősödése töretlen. Donald Trump arról beszélt hétfőn, hogy a dollárnak gondja adódik a jennel és a jüannal szembeni gyengélkedéséből. Ez azért okozhat problémát, mert így az amerikai export visszaeshet, míg a potenciálisan megnövekedett import rontja az amerikai áruk hazai versenyképességét is.

Csalódást okozott a keresőmamut
Csalódást okozott a keresőmamut
Fotó: Depositphotos

A legtöbb ázsiai tőzsdemutató kissé gyengült szerdán, követve amerikai társait, amelyek a technológiai szektor részvényeinek lemorzsolódása miatt zárták halványabban a keddi napot a hétfőinél. Eközben a kínai gazdaság megítélése sem mutatja a javulás jeleit. A Tesla és a Google tulajdonosa, az Alphabet nem hozta azt a nyereségadatot, amit a befektetők látni szerettek volna. Mindkét vállalat az amerikai tőzsdezárás után adta közre második negyedéves gyorsjelentését, így részvényárfolyamuk ekkor mozdult meg igazán – összegezte a legfontosabb tőzsdei fejleményt a CNBC. Az Alphabet papírja 1 százalékkal gyengült, annak ellenére, hogy a vártnál jobb adatokkal állt elő. Az egy részvényre eső nyereség 1,89 dollár lett, szemben az 1,84-es szakértői várakozással, az árbevétel elérte a 84,74 milliárd dollárt, miközben az elemzők 84,19 milliárdot jósoltak. Ennél fontosabbnak tartották azonban a befektetők, hogy a YouTube-hirdetéseken elért bevétel elmaradt a várakozástól. A Tesla jegyzése 4,7 százalékkal ment lejjebb, miután az április-júniusi nyeresége elmaradt a várttól. Miközben az elemzők 62 centes egy részvényre jutó profitot vártak, a cég csak 52 centet tudott felmutatni. Nem javított a hangulaton, hogy a 24,77 milliárd dolláros várt árbevétel helyett 25,5 milliárdot könyvelt el a vállalat.

Aki nem lép egyszerre, az nagy pofont kap

Ezt megelőzően a Wall Street-i tőzsdemutatók megjártak egy dombot: a kedden napközben elért
növekedésüket a kereskedés utolsó időszakában leadták. Az óvatosságot később visszaigazolta, hogy a
zárás után sem az Alphabet, sem a Tesla nem tudta hozni azt, amit elvártak tőle. Szakértők szerint a
technológiai óriások nyereségadatai mutatják majd meg, hogy az amerikai tőzsdék 2024-es erősödése
nyomán nem váltak-e túlértékeltté a vállalati részvények.

Emellett az jár a befektetők fejében, hogy érdemes-e átvinni a pénzüket a legnagyobb cégek részvényeiből a kisebbekéibe. A piacok erről még nem döntöttek, több bizonyítékot várnak, amelyek a cégek gyorsjelentéseiből derülnek majd ki – idézte a Reuters Jack Janasiewiczet, a Natixis Investment Managers vezető stratégáját, aki a megszokottól eltérő száraz stíílus helyett vicceskedő stílusban fogalmazta meg véleményét. Az S&P-500 indexben szereplő vállalatok közül 74 hozta nyilvánosságra második negyedéves adatait. Több mint 80 százalékuk a vártnál jobb számokkal állt elő. Janasiewicz ugyanakkor óvatosságra int. Úgy látja, hogy azokkal a cégekkel, amelyek jelentése gyengébb a vártnál, nagyon keményen bánnak a befektetők. Eközben a prognózisok túlteljesítését sem feltétlenül díjazzák.

Trump árnyéka vetül a kínai tőzsdékre

Az S&P-500 végül 0,16, a Nasdaq Composite 0,06, a Dow Jones Industrial Average 0,14 százalékos veszteséggel zárta a keddi kereskedést. Az ázsiai tőzsdék azután – már az Alphabet és a Tesla adatainak ismertében – követték ezt az utat. A japán Nikkei-225 0,5, a dél-koreai Kospi 0,1, a hongkongi Hang Seng 0,6 százalékot veszített értékéből.

A Tesla magával húzta a kínai villanyautó-gyártókat. A BYD, a Li Auto és a Xpeng kettő-négy százalékos
lejtőre került. A sanghaji tőzsde vezető indexei 0,6 és 0,8 százalékot vesztettek értékükből, miután a kínai gazdaság vártnál rosszabb növekedési adata napok óta nyomást gyakorol a tőzsdékre. Politikai összetevője a hangulatnak, hogy a Kínai Kommunista Párt plénuma nem sok jelzést adott arról, várhatók-e gazdaságösztönző lépések. Emellett az amerikai elnökválasztás bizonytalan kimenetele is várakozásra készteti a befektetőket. Donald Trump esetleges visszatérése a Fehér Házba korlátozásokat hozhat a világ két legerősebb gazdaságának kereskedelmében.

Sorban gyengültek az autórészvények a Tesla miatt
Sorban gyengültek az autórészvények a Tesla miatt
Fotó: Depositphotos

Az európai indexek amerikai és ázsiai társaik nyomába lépve némi mínusszal kezdték a szerdai napot, kivéve a spanyol IBEX-35-öt, amely picit a pozitív tartományba került. A francia CAC-40-et kivéve a veszteségek nem érték el az 1 százalékot. 

A Budapesti Értéktőzsde irányadó indexe, a BUX szerény, 0,2 százalékos pluszban állt fél 12 körül. A vezető papírok közül az OTP 0,1, a Richter 0,5 százalékos mínuszt könyvelhetett el eddig, a Magyar Telekom viszont bő 1 százalékkal került lejjebb. A kivétel a Mol, amely ugyan nem ért el erősödést, de a stagnálásával így is a legjobban teljesítő blue chip. 

Pesszimista hangulatban voltak az algoritmusok

Mindeközben az olajpiacon is a piros tartományba kerültek a jegyzések. Az olaj ára kedden öthetes mélypontra csökkent, miután az algoritmusok eladást vezényeltek. Az észak-amerikai könnyűolaj, a WTI jegyzése 1,6 százalékkal, hordónként 77 dollárra esett, az északi-tengeri Brent ára 1,27 százalékkal, a 81 dollár/hordós szint közelébe csökkent – adta hírül az Oilprice.com szakportál. A WTI jegyzése ezzel a túladott tartomány közelébe ért, azaz megjelent a horizonton a további gyengülés lehetősége. Sok függ a napokban várható amerikai készletadatoktól. Az olajárfolyam a mostani csökkenés ellenére meghaladja az egy évvel ezelőtti szintet, miután működnek az OPEC+ olajkartell kitermeléscsökkentő intézkedései.

Emellett az USA-ban kamatcsökkentést várnak az olajkereskedők, ami élénkítené a gazdaságot, növelve az olajkeresletet. A választási kampány eseményei, a Trump elleni merénylet és Joe Biden elnök visszalépése az elnökjelöltségtől, az olaj piacán is növeli a bizonytalanságot. A földgáz európai jegyzése stabilan a 31 euró/MWh körül ingadozik, miután júniusban megjárta a 35 euró feletti szintet is. A magyarázat a stabil ellátásban és a magas készletekben keresendő. A meteorológusok enyhe telet jósolnak, amihez azért a nyár közepén kell némi bátorság, ám a befektetők hisznek nekik. Ez is fékezi a gáz drágulását. Az arany iránt visszatért az érdeklődés a július harmadik hetében tapasztalt közöny után. Ennek köszönhetően a jegyzés 2418 dollár/unciára ment fel az ázsiai kereskedésben. 

 

Kripto árfolyamok és grafikonok

 

A kriptopiac legnevesebb képviselői felemásan szerepeltek. A bitcoin 0,3 százalékos drágulása mellett az Ethereum majdnem 1 százalékkal gyengült. A Tether viszont maradt a helyén, azaz stagnált az áfolyama. 

A Privátbankár.hu Kft. (privatbankar.hu) nem minősül a befektetési vállalkozásokról és az árutőzsdei szolgáltatókról, valamint az általuk végezhető tevékenységek szabályairól szóló 2007. évi CXXXVIII. törvény („Bszt.”) szerinti befektetési vállalkozásnak, így nem készít a Bszt. szerinti befektetési elemzéseket és nem nyújt a Bszt. szerinti befektetési tanácsadást a felhasználói részére. A privatbankar.hu honlaptartalma ("Honlaptartalom") a szerzők magánvéleményét tükrözi, amelyek a privatbankar.hu közzététel időpontjában érvényes álláspontját tükrözik, amelyek a jövőben előzetes bejelentés nélkül megváltozhatnak. A Honlaptartalom kizárólag tájékoztató jellegű, az érintett szolgáltatások és termékek főbb jellemzőit tartalmazza a teljesség igénye nélkül és kizárólag a figyelem felkeltését szolgálja. A megjelenített grafikonok, számadatok és képek kizárólag illusztrációs célt szolgálnak, azok pontosságáért és teljességéért az privatbankar.hu felelősséget nem vállal. A Privátbankár.hu Kft, mint a privatbankar.hu honlapjának üzemeltetője, továbbá annak szerkesztői, készítői és szerzői kizárják mindennemű felelősségüket a Honlaptartalomra alapított egyes befektetési döntésekből származó bármilyen közvetlen vagy közvetett kárért. Ezért kérjük, hogy a befektetési döntéseinek meghozatala előtt mindenképpen több forrásból tájékozódjon, és szükség esetén konzultáljon személyes befektetési tanácsadójával. A Privátbankár.hu Kft. (privatbankar.hu) az adott pénzügyi eszközre általa tájékoztató céllal készített Honlaptartalomból esetlegesen következő ügyletkötésben semmilyen módon nem vesz részt, és így a függetlensége megőrzésre kerül. Mindezekből következik, hogy a Honlaptartalmával vagy annak közreadásával a Bszt., valamint az annak hátteréül szolgáló, az Európai Parlament és a Tanács 2004. április 21-én kelt, 2004/39/EK számú, a pénzügyi eszközök piacairól szóló irányelve („MIFID”) jogszabályi célja nem sérül.

A rovat támogatója a 4iG

Részvényárfolyamok

részvény ár min max változás vétel eladás forgalom deviza dátum idő
OTP 18300 18155 18400 0,00% 0 0 4 261 950 645 HUF 2024-09-06 17:11:49
MOL 2644 2640 2670 -0,83% 0 0 829 446 252 HUF 2024-09-06 17:05:13
MTELEKOM 1026 1010 1028 +0,79% 0 0 236 741 348 HUF 2024-09-06 17:09:04
RICHTER 10600 10520 10740 -0,09% 0 0 1 101 777 780 HUF 2024-09-06 17:05:03
OPUS 459 455 460 0,00% 0 0 115 425 484 HUF 2024-09-06 17:05:13
A fentiek 15 perccel késleltetett adatok, melyeket a Portfolio TeleTrader Kft., a Budapesti Értéktőzsde hivatalos adatszolgáltatója biztosít számunkra.

LEGYEN ÖN IS ELŐFIZETŐNK!

Szerkesztőségünkben mindig azon dolgozunk, hogy higgadt hangvételű, tárgyilagos és magas szakmai színvonalú írásokat nyújtsunk Olvasóink számára.
Előfizetőink máshol nem olvasott, minőségi tartalomhoz jutnak hozzá havonta már 1490 forintért.
Előfizetésünk egyszerre nyújt korlátlan hozzáférést az Mfor.hu és a Privátbankár.hu tartalmaihoz, a Klub csomag pedig egyebek között a Piac és Profit magazin teljes tartalmához hozzáférést és hirdetés nélküli olvasási lehetőséget is tartalmaz.


Mi nap mint nap bizonyítani fogunk! Legyen Ön is előfizetőnk!

Részvény / Deviza / Áru Botrányos napja volt a forintnak
Privátbankár.hu | 2024. szeptember 6. 18:15
Megint vesztett értékéből.
Részvény / Deviza / Áru Álmos péntekkel zárta a hetet a pesti tőzsde
Privátbankár.hu | 2024. szeptember 6. 17:45
A Budapesti Értéktőzsde részvényindexe, a BUX 72297,19 ponton zárt pénteken, ez 0,16 százalékos csökkenés. A részvénypiac forgalma 7,203 milliárd forint volt.
Részvény / Deviza / Áru Egy forinttal drágább az euró, a Telegram zöld utat ad a cenzúrának
Eidenpenz József | 2024. szeptember 6. 12:33
A részvénypiacok rossz hangulatban várják a kulcsfontosságú amerikai munkaerőpiaci adatot, főleg a technológiai papírok szenvednek. A forint gyengül, a hazai ipar 2022 közepe óta stagnál vagy csökken. Megjárta a Raiffeisen az oroszokkal, nő a pesszimizmus az olajpiacon, a dollár halálhírét hiába keltik.
Részvény / Deviza / Áru Bivalyerős kávét reggelizett a forint, nézze csak az árfolyamot!
Privátbankár.hu | 2024. szeptember 6. 07:12
Vegyesen alakult a forint árfolyama a főbb devizákkal szemben péntek reggelre a csütörtök esti szintekhez képest a nemzetközi devizakereskedelemben.
Részvény / Deviza / Áru Nem volt jó napja a Molnak és a Richternek
Privátbankár.hu | 2024. szeptember 5. 18:18
Felemásan szerepeltek a vezető részvények. 
Részvény / Deviza / Áru Most vegyünk eurót? Erre tart a forint
Privátbankár.hu | 2024. szeptember 5. 17:29
Egy hajszállal közelebb kerültünk ahhoz, hogy újra 400 forint legyen egy euró.
Részvény / Deviza / Áru Ettől gyengécske a forint, naggyá tennék Amerikát és a DeFit
Eidenpenz József | 2024. szeptember 5. 12:31
A részvénypiacokon nincs túl jó hangulat, bár a heves esések egyelőre nem tértek vissza. Fontos amerikai makrogazdasági adatokra várunk, a hazai hírek nem voltak túl szívderítőek. A forint ennek ellenére jól áll, és az OTP Bank megmentette a BUX-ot is. Új infók jöttek a Trump-féle kriptós vállalkozásról, szigetelőanyag-kiárusítást tart a Masterplast.
Részvény / Deviza / Áru Most aztán igazán érdemes megnéznie, mennyibe kerül egy euró
Privátbankár.hu | 2024. szeptember 5. 07:32
A forint szerdáról csütörtökre se veszítette el a lendületét.
Részvény / Deviza / Áru Nem sok ok akadt az örömre szerdán a budapesti parketten
Privátbankár.hu | 2024. szeptember 4. 19:43
Pirosban zárták a főbb bluechipek a napot.
Részvény / Deviza / Áru Megvillantotta a foga fehérjét a forint
Privátbankár.hu | 2024. szeptember 4. 19:12
Kellemesen alakult a forint árfolyama a főbb devizákkal szemben szerda estére a reggeli szintekhez képest a nemzetközi devizakereskedelemben.
hírlevél
Ingatlantájoló
Együttműködő partnerünk: 4iG