A Molt ma nagyon felbeszélték
Európában a vezető tőzsdeindexek közül a frankfurti DAX és a párizsi CAC40 is 1 százalékot meghaladó emelkedésben zárt, a londoni FTSE pedig megközelítette a 2 százalékot is. De kiváló nap volt ma a budapesti tőzsdén is, a bluechipek közül három is szépen emelkedett: a Mol 1,4, a Richter 1,6, a Mol pedig 2 százalékkal ér többet most, mint a tegnapi záráskor.
A Mol mai árfolyama - nézze meg, hogyan zárt a többi papír >> |
Az olajtársaságnak jót tett, hogy az HSBC 2,5 százalékkal, 500 forinttal 20500 forintra emelte a társaság célárát. (Arról, hogy mire jók ezek a célárak, fel-, és leminősítések, segítenek, vagy inkább kárt okoznak, itt írtunk alapos elemzést >>) A Mol még a mai emelkedés után is csak valamivel 18 ezer forint fölött jár, eszerint még bőven van tér az emelkedésre - az HSBC legalábbis mindenképp így látja, miután elolvasták a társaság friss stratégiáját.
Amerikában is szép pluszban indult a kereskedés, a bankrészvényeket a Goldman Sachs húzza magával: a befektetési bank ma tette közzé a vártnál sokkal jobb gyorsjelentését, így bő 2 százalékkal erősödik magyar idő szerint délután öt környékén. Az S&P 500 index a nyitás utáni órában bő fél százalékos nyereségben volt.
Az S&P 500-as index 37 tagja adta ki harmadik negyedéves gyorsjelentését, 78 százalékuk megverte az elemzői várakozásokat. Korábban úgy számoltak az elemzők, hogy a top 500 cég bevétele 0,7 százalékkal csökkenhetett az első 9 hónapban, most azonban már úgy számolnak, legfeljebb 0,1 százalékos lehetett a bevételcsökkenés a tavalyi év azonos időszakához képest.
A tőzsdei árakat segítették a makroadatok is: szeptemberben az infláció az elmúlt 5 hónap legnagyobb növekedését produkálta, ami a szakértők szerint a gazdasági helyzet javulására utal.
Az olaj ma is olcsóbb lett
Az olajárak ma ismét csökkentek, a nap közbeni halvány emelkedést egy csapásra mínuszba fordították délután. Ezúttal a dollár erősödése tett keresztbe az olajárnak, mindenesetre komolyabb mozgások az OPEC november 30-i üléséig csak akkor várhatóak, ha magával a találkozóval kapcsolatban lát napvilágot valamilyen biztosnak látszó értesülés. A nagy kérdés persze az, valóban befagyasztja illetve csökkenti-e a termelési kvótát a kartell - itt találgattuk az esélyeket >>
A forinttal sok izgalom ma nem történt, 306,50 és 307 forint között jegyezték az eurót, a dollár délutáni erősödése billentette ki ebből a sávból az árfolyamot egy pillanatra, hajszállal 307 forint fölé.
EUR/HUF - Friss árfolyamok >> |