A BUX index az európai tőzsdéket felülteljesítve 1,0 százalékkal emelkedett kedden, bár ennek java része az utolsó percekben jött össze, kora délután pedig még a mínuszos tartományt is meg tudta érinteni az index. Ezúttal a Richter teljesített kiemelkedően, amelyről hétfőn jött jó hír, a papír 2,3 százalékkal 5596 forintra ment fel. Az OTP egy százalékkal 7130-ra, a Mol 0,5 százalékkal 16 595-re drágult, a Magyar Telekom (465) egy forinttal olcsóbb lett.
Az euró/forint a több napos, 3-4 forintot kitevő emelkedés után megpihent, a hétfő esti 316 forint körüli ár 314,70-re szelídült. A gyengülés magyarázata lehet az ipari termelés pénteken bejelentett csökkenése, vagy a lazuló költségvetési fegyelemmel kapcsolatos hírek, félelmek. A dollár ismét nagyot erősödött a jennel szemben (109,28-ra), az euróval szemben alig változott (1,1378).
Bár a német ipari termelésről szóló adat nem volt olyan fényes, mint egy nappal korábban az ország ipari megrendelésállománya, az európai tőzsdék emelkedéssel kezdtek és ezt meg is tartották a nap végéig. Az átlagos emelkedés 0,9 százalék volt (az EuroStoxx 600 index szerint), az emelkedést a bankok és az autógyárak, nomeg a nyersanyagcégek vezették.
Az olaj, talán a kanadai erdőtűz terjedésének a lassulása miatt ismét emelkedni kezdett, este a WTI 2,0, a Brent 3,5 százalékos pluszban volt, 44,30, illetve 45,10 dolláron. Az USA tőzsdéi egy százalék körüli pluszban járnak, amit főleg az olajár emelkedésével hoznak összefüggésbe.
"Egyelőre óvatosan az OTP-vel?" - ez a KBC Equitas technikai elemzésének címe. Az ötvennapos mozgóátlagról pattant hétfőn egy nagyot az OTP árfolyama, kicsit távolabbról azonban nem túl rózsás a kép, "a közeli ellenállások miatt egyelőre nem látunk jó hozam-kockázat arányú vételi lehetőséget" - írják. A tegnapi emelkedést szerintük nagyban segítették a bank sajátrészvény-vásárlásai, miközben a gyorsjelentés pénteki publikálása bizonytalansági tényező.
Az Equilor blogja a lengyel és a magyar adósminősítés között kereste az összefüggést. „Valóban nagy a diszkrepancia a magyar és lengyel minősítés között, most azonban úgy tűnik: a lengyel minősítés csúszhat le a magyarhoz és nem fordítva. Így nézzünk rá a forint és a zloty árfolyamára” - írják.