A devizapiacok alig mozdulnak, érződik, hogy tegnap Amerikában szünnap volt, és miután most is csak hajnalodik, nincs még aktivitás. Amúgy is mintha valamiféle átmeneti egyensúly alakult volna ki: az euró sokat erősödött mind a dollárral, mind az angol fonttal, mind a svájci frankkal szemben, majd lezajlott egy kis korrekció, de érdemi visszaesés nincs.
A dollárhoz képest kevéssel 1,19, a frankhoz képest 1,14 alatt van most a közös európai fizetőeszköz, egy fontért pedig közel 1,09 eurót adnak. A forint 306,30 az euróhoz képest, az augusztusi 300 felé törekvés már a múlté.
Az arany továbbra is erős, tartja a nagy emelkedés utáni 1340 dolláros szintet, ez az egyetlen instrumentum, ahol érződik az Észak-Korea körüli megnövekedett feszültség. Az olaj ára sem változik érdemben, csak a két fő típus, a WTI és a Brent közti rés csökkent kissé: előbbi 47,50 dollár, utóbbi 52,20.
Arany, egy hónap |
Európában emelkedésnek indultak a tőzsdék, igaz, hogy nem túl nagy, jellemzően fél százalék alatt mértékben. A BUX fél százalékot emelkedik 37 650 pontig, leginkább az OTP húzza egy százalékos erősödésével, a bankpapír ára 10 355 forint. A Mol közel fél százalékkal 23 490 forintig emelkedik, a Richter 6590 forint, a Telekom 487.
A kispapírok mozgása és forgalma visszaesett, nyoma sincs annak a befektető láznak, mely Mészáros Lőrinc bevásárlása után következett a Konzumban, az Opusban és az Appeninnben, de átmenetileg néhány más papírra is átterjedt.
Opus (Opimus). Nagy emelkedés után korrekció, majd ellaposodás szűk sávban |