Miután hétfőn három-négy százalékkal mentek fel az indexek Európában, jött némi kijózanodás, a nap elején egyenesen mínuszból pluszba, pluszból mínuszba váltogattak az indexek. Végül a vevők, a pluszok váltak uralkodóvá, miközben egész nap ment az esélylatolgatás a Brexitről, Soros Györgytől Janet Yellenig és Mario Draghi-ig, vagy a magyar MNB-ig rengetegen hozzászóltak a témához.
Az európai indexek végül fél és egy százalék körüli mértékben mentek fel általában, a londoni FTSE 100 azonban csak 0,4 százalékkal. A németek örülnek a 10 ezer pont feletti DAX-nak. Az amerikai piac egyelőre nem találja az irányt, hat előtt nem sokkal az S&P 500 minimális pluszban, a Nasdaq indexe kis mínuszban van.
Itthon a BUX index sokáig nulla körül járt, miközben két nagyobb részvényünk süllyed és kettő emelkedett. Délután azonban megjöttek a vevők, és a Molt mínuszból 1,8 százalékos pluszba tornázták fel, ez 16 665 forint. Az OTP végig pluszban volt, de az elején szerényben, végül 1,5 százalékkal 6860-ra emelkedett. A Richtert pluszból pár forint mínuszba, 5420-ra nyomták le, a Magyar Telekom egyetlen forinttal 444-re süllyedt.
Gyengült a forint és a złoty egyaránt gyengült, ez a magyar pénznél közel két forintos euródrágulást jelentett 314,70 környékére. A dollár délben kezdett erősödni, az angol font kissé még tovább tudott menni, de távolról sem akkora mértékben, mint hétfőn (két százalék körül volt tegnap, 0,3 százalékot ment ma).
Az olaj ezúttal lefelé vette az irányt, a Brent ismét bebukott 50 dollár alá. Az arany másfél százalékkal, közel húsz dollárral esik.
Két százalékos mínuszban vannak az amerikai biotechnológiai részvényindexek, Európában a bankok és az élelmiszer- és italszektor áll jól. A közgyűlés után álló és sok hírt produkáló Volkswagen egy százalékkal esett, a többi európai autógyár vegyesen szerepelt.