Tegnap megvizsgáltuk a két áramszolgáltatót, és arra jutottunk, hogy 21 ezer forintos ár fölött már nem érdemes a várható ajánlati árig meglévő szűk 10 százalékra spekulálni, hátha mégis meghiúsul az üzlet. Ehhez képest már ma az Émász 22 400 forint, az Elmű pedig 23 800, miközben 24 500 is volt. Elérte a célárat, akinek van, adja el, hozza el a vastag és jól megérdemelt nyereséget.
Egyébként elég halovány a börze, de a Telekom emelkedik közel másfél százalékot arra a hírre, hogy egy új törvényjavaslat következtében csökkenhetne a cég által fizetendő közműadó.
Amerika szerényen emelkedett tegnap, szárnyalt viszont a GoPro, a csodakamera gyártó, mely újabb és újabb termékekkel rukkol elő. A papír tavaly nyár óta van tőzsdén. A charton most jelent meg a 200 napos mozgóátlag, és tegnap a papír tett is rá egy kísérletet, hogy ezt meghaladja. Ha ez szignifikáns lesz, és tartósan fölötte marad, tér nyílik a további emelkedés előtt.
GoPro árfolyama a tőzsdére vezetés óta. Forrás: stockcharts.com |
Kína továbbra is hasít, a Sanghaj Kompozit és a B-részvények ma is 2-3 százalékot emelkedtek. Lehet, hogy még mindig nem késő felugrani a Sanghaj expresszre, persze egy stop megbízást mindenképpen célszerű elhelyezni, a lufifújás nagy hasznot hozó, de veszélyes játék
Európa ma is egészen halovány, mozgás alig észlelhető. A DAX pár nap alatt újra lecsorgott a 11 400 pontos szintig, most már kezd gyengének tűnni, nem csodálkoznánk, ha 11 ezer pont alá esne, és ezzel elhagyná azt a sávot, melyet februári szárnyalása során kialakított. A párizsi CAC-40 is visszajött 5000 pont közelébe, ott is mintha kifogyott volna az erő.
Az európai gyengélkedés oka az lehet, hogy a befektetők már nem ítélik meg olyan optimistán az Európai Központi Bank extra pénzkiszórását, mint eredetileg. Sokan gondolják úgy, hogy ez már fölösleges volt, miután Amerika már befejezte a saját programját, és Európa enélkül is talpra áll, a deflációs veszély pedig nem komoly. Tulajdonképpen a tavaly év végén zuhanó olajár zavarhatta meg a döntéshozókat, megijedtek, hogy defláció lesz belőle, miközben az olaj csak átmenetileg nézett le a mélységbe. Tartósan nem tehette, miután egyelőre olyan nagy a világ energiaéhsége (különösen Kínáé), hogy még nem aktuális az olajkorszak hanyatlását várni.
Friss árfolyamok >>> |
Ami még kissé nyomaszthatja Európát, az a görög dráma paródiává, sőt bohózattá alakítása. A görög kormány mindig beígér valamit, ez esetben múlt vasárnapot, mint a megállapodás határidejét, Európa meg csak türelmesen vár, és 100-adszor is átejti Ciprasz és Varufakisz a hitelezőket. Ez már annyira rombolja az EU tekintélyét, hogy a befektetőknek is kezd kényelmetlen lenni. Egyvalaki volt szókimondó, az IMF elnök asszonya, de az ő száját is befogták: a Frankfurter Allgemeine Zeitung múlt péntekre törölte, ill. módosította a Lagarde interjút.