Amerika határozottan gyengül, noha az indexek nem távolodtak még el a csúcsoktól, kb. 4 százalékkal állnak azok alatt. A Nasdaq Composite ismét visszatért az 5000 pontos szinthez, nem sikerült az elrugaszkodás. Ez egy izgalmas játszma: bármi is lesz a kimenetele, nagyon erős irányjelzés lesz. Ha ilyen hosszú bázisépítés után akár áttöri a szintet, akár duplatető lesz belőle, valószínűleg heves mozgás indul a megfelelő irányba.
Ázsia is gyengélkedett, Kína kifulladt. Utóbbi ugyan nem esett, csak stagnált, ez így még Ázsián belül felülteljesítés, tehát a trend nem tört meg. Nem úgy Európában: a 11 ezer pontig visszaeső DAX lényegében törte az utóbbi hónapokban kialakított támaszt, és az év eleji hatalmas rali felét már visszaadta.
Friss árfolyamok >>> |
A hazai tőzsdén is hasonló folyamatok indultak, bár szó sincs a nagy tavaszi rali felének visszaadásáról. Az OTP, amely 3 ezer körüli szintről lényegében duplázott, most 5100-ig esett vissza, ez még csak 30 százalék körüli korrekció. A Mol még masszívabb: még mindig 14500 fölött van, vagyis alig adott vissza valamit a nagy nyerőből. Ugyanez érvényes a Richterre és a Telekomra is, a BUX viszont már nagyobb visszaesést mutat, tekintettel az OTP döntő súlyára.
A kötvénypiacokon is folytatódik, a normalizálódás, noha a német 10 éves hozam még mindig extrémen kicsi 0,88 százalékon, összevetve az amerikaival, ami 2,35 százalék, vagy akár a brittel, ami 2 százalék. Tulajdonképpen az is érdekes, hogy a 2,2 körüli olasz és spanyol szint is az amerikai alatt van kevéssel, de elképzelhető, hogy most ezeken a piacokon aktív az EKB: demonstrálni akarja, hogy ezen országokra már nem terjed át a görög vírus.