A Budapesti Értéktőzsde részvényindexe, a BUX egy hét alatt 5,01 százalékkal 915,6 ponttal emelkedett, pénteken záráskor 19 193,18 ponton állt. A heti forgalom 53,4 milliárd forintra nőtt az előző heti 32,8 milliárd forinthoz képest.
Hétfőn az eséssel indult reggel után felbátorodtak a vevők, és mind a hazai, mind pedig a külföldi piacokat átfordították pluszba az indexek. A BUX közel négyszáz pontot emelkedett.
Kedden a magyar piac felülteljesítő volt, jó forgalom mellett tudott megint emelkedni. Három blue chip is 1 százaléknál nagyobb mértékben erősödött, így a BUX közel kétszáz pontos emelkedéssel zárt.
Szerdán mérséklődött az előző napokhoz képest a BUX emelkedése, gyenge nyolcvan pontot ért el zárásra. Nem volt vállalatspecifikus hír, de - mint a szakértők kifejtették - osztalékszezon előtt áll a magyar börze, és az is ad egy felhajtóerőt a piacnak.
Csütörtökön átlag feletti forgalomban emelkedett több mint 1 százalékkal a BUX. A nap nyertese a Magyar Telekom volt, az új frekvenciatenderrel kapcsolatos híreket pozitívan értékelték a befektetők.
Pénteken száz ponttal emelkedett a BUX, a forgalom viszont egyedül ezen a napon nem érte el a 10 milliárd forintot. A Magyar Telekom újra esett, az volt az egyetlen negatívban záró papír pénteken.
További árfolyamok>>> |
Az OTP a múlt héten 408 forinttal, 9,29 százalékkal, 4800 forintra erősödött. A Mol-részvények ára 530 forinttal, 4 százalékkal 13 780 forintra nőtt.
A Magyar Telekom árfolyama 3 forinttal, 0,92 százalékkal csökkent, 323 forintra. A Richter-papírok értéke 172 forinttal, 4,22 százalékkal 4250 forintra emelkedett.
Ez lesz a jövő hét
Hétfőn a szakértők kevés trendbefolyásoló tényezőre számítanak. A legfontosabb minden bizonnyal Németországból érkezik. Hétfőn, röviddel reggel 8 óra után ismertetik a GfK gazdaságkutató intézet német fogyasztói hangulatindexét júniusra. Májusra a mutató már a harmadik egymást követő hónapban állt 8,5 ponton, ami 2007 januárja óta a legmagasabb.
Délelőtt 11 órakor ismertetik az áprilisi lengyel munkanélküliségi és kiskereskedelmi forgalom alakulására vonatkozó számokat. Márciusban a munkanélküliség 13,5 százalékra mérséklődött a februári 13,9 százalékról, míg a márciusi kiskereskedelmi forgalom 3,1 százalékkal haladta meg az egy évvel korábbit.
Az EP-választás is számít
Ráadásul az európai piacokat befolyásolhatja az európai parlamenti választások eredményének alakulása is. Miről szavaz Európa? Részleteket itt talál >>>
A BÉT-en túl Pénteken New Yorkban a 30 vezető iparvállalat Dow Jones indexe 0,38 százalékkal emelkedett. A részvények szélesebb körét felölelő S&P 500-as mutató 0,42 százalékot erősödött, 1900,53 ponton fejezte be a napot, ezzel az index történelmi csúcsot ért el, először zárt 1900 pont felett. A technológiai részvények Nasdaq Composite mutatója 0,76 százalékkal javult. Londonban a FTSE100 index 0,07 százalék csökkenéssel, a varsói értéktőzsde irányadó WIG20 mutatója 0,04 százalék erősödéssel fejezte be a hét utolsó kereskedési napját. |