Főleg a német befektetők döntöttek úgy ma, hogy kiszórják részvényeiket, a DAX idex 0,9 százalékkal esett. A francia index 0,1, a brit 0,7, az olasz 1,4 százalékkal süllyedt.
Az amerikai indexek viszont részben javítottak, az S&P 500 0,2, a Nasdaq Composite 0,6 százalékkal erősödik. Az ipari részvényeket tartalmazó, a vámvita által jobban sújtott Dow Jones Industrial viszont esik.
A BUX index 0,3 százalékos esése nagyrészt a Molnak tudható be, amely sokszor akkor esik, amikor az olaj emelkedik (ilyenkor csökkenhet a finomítói marzs). Most az olaj az amerikai készletadatok nyomán 1-1,5 százalékos emelkedést mutat, az olajrészvényünk pedig 1,1 százalékkal 2650 -re süllyedt.
A tízezerrel küzd az OTP
Az OTP mindössze tíz forinttal 9990 forintra gyengült, a Richter 0,6 százalékkal emelkedett 4840 forintra. Egy százalékkal esett az Opus. A forint lényegében ott van, ahol tegnap késő délután, 325,40 az euró.
További árfolyamok itt láthatók
Részben a vámvita miatt, részben a közzétett eredmények következtében rossz idők járnak az autóipari részvényekre. A Fiat-Chrysler profitfigyelmeztetése nyomán 15,5 százalékkal szakadt be, de a Volkswagen, a Daimler, a Renault vagy a BMW is 2-3 százalékkal esett. Ismét esik a Ryanair, amelynek pilótái sztrájkolnak, és flottája csökkentését jelentette be.
Kollaterális Trump-károk
Az USA-ban a General Motors 6,6, a Ford 3,9 százalékos mínuszban van. Az autóipari beszállítók amerikai szervezete áremelkedésekre és kényszerű leépítésekre figyelmeztetett a vámháború, a fémárak amiatt várható drágulása következtében. Egyre több szó esik a tetemes “kollaterális károkról”, amiket Trump politikája okoz az amerikai gazdaságnak, még ha egyes részkérdésekben igaza is van.
Elöl a Twitter
Jól szerepelt a Twitter, közel öt százalékkal megy fel. Óriási mennyiségű gyorsjelentés érkezik a héten az Atlanti-óceán mindkét partján.
A bitcoin nap eleji emelkedése kifulladt, szerény mínuszba csúszott 8200 dollár körül.