Komoly, 2,7 százalékos zuhanáson van túl a Mol, de ez csak akkor tűnik ijesztőnek, ha nem vesszük figyelembe, hogy a részvény a felaprózás óta igen sokat emelkedett, feltehetően annak köszönhetően, hogy a nominálisan sokkal kisebb áron könnyebben megtépték a papírt. A nagy eladóknak azonban ez jó lehetőség lehetett a kiszállásra, hisz ezen a szinten már távolról sem olcsó a papír.
Az OTP másfél százalékkal esett 9950 forintig, a korábbi hatalmas emelkedéshez képest itt sem vészes a korrekció eddigi mértéke, és elképzelhető, hogy több befektető elgondolkozott azon, hogy a bank idei eredménye egyszeri tételeknek köszönhetően lett magas, ennek alapján kiszámolták a következő évek várható számait, és azok alapján már nem tartották olcsónak a részvényt.
A Richter kismértékben emelkedett 6932 forintig, a Telekom fél százalékkal csökkent 470-ig. A kisebb papírokban ma nem voltak az elmúlt napokban megszokott jelentős ármozgások, a BÉT immár ötödeik legnagyobb papírja, az Opus 1,2 százalékkal csökkent 623 forintig.
A főbb európai indexek közel fél százalékkal kerültek lejjebb, az orosz és a lengyel piac azonban közel 2 százalékkal esett, ehhez képest a BUX 1,34 százalékos csökkenése nem is rossz eredmény. Kidugta a fejét a spanyol index 10 ezer pont fölé, így negyed százalékos emelkedéssel zárt, úgy látszik, visszaveszegetik a katalán válság során kiszórt részvényeket.
Amerikában 0,35 százalékkal csökken a két legfőbb index, az S&P 500 és a Nasdaq Composite, miközben van két papír, ami szinte állandóan csúcsközelben van: az Amazon és a múlt heti 3 napos korrekcióból újra felemelkedő McDonald’s.
Amazon |
Gyengül a dollár: míg tegnap reggel 1,166 körül adtak belőle egy euróért, ma már több, mint 1,80-at. A forint reggel tett egy kísérletet az erősödésre, de aztán teljesen elgyengült, 312,40 az eurónkénti ár.