Nem csak a játékosokat őrjítette meg a Pokemon Góval a japán játékfejlesztő, hanem a tőzsdét is: a nagy volatilitás és a tény, hogy több mint 110 százalékkal értékelődtek fel a Nintendo papírjai rendkívül népszerűvé teszik a részvényt – olyannyira, hogy a múlt héten még az Applet és a Facebookot is lenyomták, ezt mondta a Saxo Bank a Privátbankár.hu-nak.
Forrás: Japan Exchange Group |
Ahogy arról már korábban írtunk, a játék sikere nem csak a Nintendónak jelent sikert, hanem az egész virtuális/kiterjesztett valóság iparágnak is. Ennek kapcsán érdemes lehet megismerni egy fontos mutatót, az ARPDAU-t, ami az average revenue per daily active user (az aktív felhasználóktól származó átlagos napi bevétel) rövidítése. A Pokémon GO látványos rekordot ért el, jelenleg az ARPDAU 0,25 dollár, ami 0,05 Dollárral több, mint az eddigi rekord, amelyet a King Digital által fejlesztett Candy Crush ért el. A Pokémon GO új rekordja mintegy negyedével haladta meg a korábbi, szintén szenzációsnak mondható rekordot.
Minden csoda három napig tart?
A bank úgy látja, hogy az árfolyam most elérte a csúcsát, így erről a szintről indokolt lehet akár short pozíciókat is felvenni, gondolva arra, hogy a részvények ára egy reálisabb értékre esik vissza. Ha azt feltételezzük (meglehetősen optimistán), hogy a Pokémon GO eléri az egymilliárd felhasználót, és az ARPDAU 0,50 dollárra emelkedik, a részvények ára akkor sem igazolná a jelenlegi szintet, tudta meg a Privátbankár.hu. Így amennyiben a Nintendo tartani akarja a mostani sikert, úgy új forrást kell találnia a mobil-alapú bevételek terén, például hirdetésekkel vagy monetizációs eszközökkel.
De miért olyan népszerű? Ha egy játékra egy hét alatt többen keresnek rá, mint a pornóra, akkor sejthető, hogy valami nagy dologról van szó. A világ legújabb (vagy inkább régi?) őrülete a Pokemon Go: a zsebszörnyecskék gyűjtögetése végre valóssággá vált, és csakhamar meghódította az egész világot, köztük hazánkat is. A Privátbankár.hu elment vadászni, hogy megmutassa és elmagyarázza, miről is szól ez az egész. >>> |