Várhatóan november végén vezetik be a Blue Seven Group Nyrt. részvényeit a Budapesti Értéktőzsdére – mondták el a társaság bemutatkozó rendezvényén. A céget januárban alapította Böjthe Kálmán elnök-vezérigazgató, a társaságnak hat magánszemély tulajdonosa van. A bevezetés kezdetben technikai jellegű – így vélhetően a T kategóriába kerül a társaság –, mivel a tulajdonosok kezdetben nem szándékoznak részvényeket eladni vagy tőkét emelni, részvényeket kibocsátani.
Részvénykibocsátás legkorábban tavasszal
Nyilvános részvénykibocsátást valamikor tavasszal terveznek vagy csak később. Szeretnénk majd egy felsőbb kategóriába kerülni a tőzsdén – mondta el Böjthe. A cég jelenleg 1,3 milliárd forintos tőkével gazdálkodik, ezt az első kibocsátás során 15-20 százalékkal növelnék meg. De tárgyalnak külföldi befektetőkkel is esetleges együttműködésről, vagy zárt körű tőkeemelésről, az USA-ban és Hong Kongban.
Böjthe Kálmán |
Ami a cég tevékenységét illeti, az a magyar feltalálók innovációinak felkarolása, termékeik gyártása, külföldi piaci bevezetése, értékesítése lesz – mondták el. A tőzsdei bevezetés ebben úgy segíthet, hogy a tőzsdei cégeket komolyabban veszik sok helyen. Termékeiket így jobban meg tudják ismertetni, főleg a kisebb cégek.
Sokféle érdekes találmány
Vannak már innovációik a bioenergia, a hulladék-újrahasznosítás, az egészségügy, a faanyagok kezelése, az állattenyésztés és a takarmányok, a papírhulladékból készülő papírbeton (papírhulladékból készülő hő- és hangszigetelő anyag) területén. A legérdekesebb talán a „brainsavercap”, azaz agyvédő sapka, az elektoszmogtól (a körülöttünk levő elektromágneses sugárzásoktól) védő fejfedő. A bizonyos életkor felett rendkívül hasznos, ám a gyomrot károsító aszpirin bevitelére pedig bőrön keresztüli módszert dolgozott ki az egyik feltaláló.
Amit a Blue Seven csinál, részben marketingtevékenységhez, részben kockázatitőke-vállalkozáshoz, részben szakmai befektetőkhöz hasonlít, az elnök-vezérigazgató „inkubátornak” nevezte a vállalatot. A feltalálóktól bizonyos százalékban részesedést kapnak, de csak kisebbségit, a fő tulajdonos a feltaláló,a technológia tulajdonosa marad. Ezért cserébe részt vesznek a termékek piacra dobásában, de finanszírozzák a termék gyártását is.
A Phylaxiánál is volt
Böjthe Kálmán 2011-től 2013-ig a Phylaxia Holding (ma Opimus) egyik jelentősebb tulajdonosa volt, valamint igazgatósági tagja. Amint megtudtuk, a nemrégiben történt tulajdonosváltáskor azután ő is eladta a részvényeit. Saját bevallása szerint korábban 30 évig Németországban élt, és a marketing területén dolgozott.
Két leányvállalat már van
Az alapszabálya szerint a társaság alaptőkéje 665 millió forint, amely 12 millió forint pénzbeli és 653 millió forint nem pénzbeli hozzájárulásból áll. A honlapon azt is írják, hogy társaság 2013 júniusában nyilvánosan működő részvénytársasággá alakult át, amivel egy időben alaptőke-emelésre került sor. Ennek keretében a Seven Innovation Kft. és a Seven Healthcare Kft. a Blue Seven Group Nyrt. száz százalékos leányvállalataivá váltak.