19:00
Úgy tűnik marad a határozatlanság a piacokon, továbbra sincs egyértelmű irány. A New York-i tőzsde gyakorlatilag stagnál, a tegnapi záróértékek körül libikókázik. Nem volt kora este említésre méltó kilengés az EUR/USD jegyzésben sem, az 1,3530-as szint körül szottyog a jegyzés.
Az amerikai kőolaj ára tovább esett, és felülről megközelítette a 97 dollárt. Az arany piaca ma a passzív eutanázia jeleit mutatta, 1720 dollár körül maradt a jegyzés a tegnapi szakadás után.
A forint még este is izmozott egyet, 304 euró alá is benézett, ugyanakkor elmaradt az eufória a hazai deviza piacán. A kormányzati kommunikáció két napja tartó látványos bénázása, (Matolcsy György sem tudja milyen megállapodás lesz az IMF-fel, Orbán Viktor nem állt a nyilvánosság elé, stb.) arra utal, hogy koránt sem dőlhetünk hátra azért, mert az IMF segítségét kértük.
A heti, és a napi sztorik úgy tűnik megvoltak, nincs megváltás. Az európai válság teljesen eluralkodott a piacokon.
17:25
Eséssel zárt a BUX. A Budapesti Értéktőzsde részvényindexe majdnem 2 százalékkal gyengült, 17.030 pontra. A Mol, és az OTP 2,1 százalékkal, 18.005, illetve 3.030 forintra gyengült. A Magyar Telekom 1,2, a Richter 2,1, az Egis 0,8 százalékos veszteséggel zárt..
16:55
A Fitch röviden kommentálta a magyarországi fejleményeket. A hitelminősítő szerint pozitív lépés, hogy a magyar kormány az IMF-hez fordul. A forint egyelőre nem mutat reakciót a hírre, 304,70 az euró.
Közben mindegyik New York-i tőzsdemutató óvatos pluszba fordult, viszont az olaj árát ezúttal megfogta a 100 dolláros határ, innen visszapattant az árfolyam 99 dollár alá.
16:10
Csökkent az amerikai recesszió veszélye a mai makroadat szerint. A Conference Board által közölt vezető indikátor – amely a gazdaság várható eredményeire enged következtetni – február óta nem látott mértékben (0,9 százalékkal) emelkedett októberben. A háttérben elsősorban a kiadott építési engedélyek növekvő száma áll.
A piacok nem reagáltak nagy mozgással a hírre, a vezető New York-i tőzsdemutatók, és a dollár helyzete is változatlan.
15:33
Erősödéssel nyitott a Wall Street. A vezető indexek 0,2 - 0,3 százalékos pluszba kerültek. Folytatódott a dollár enyhe gyengülése a hangulat javulásával párhuzamosan. Az EUR/USD az 1,3570-es szint körül mozog.
Idehaza nem változott az elmúlt fél órában a forint helyzete. A BUX 1 százalékos, az OTP 0,5 százalékos veszteségen áll a New York-i tőzsdenyitás perceiben.
15:20
Akár még jól is végződhet a hét a nemzetközi pénz, és tőkepiacokon, miután több nap hallgatás után megszólalt az EKB elnöke, a bank pedig ismét vásárolt a periférián levő uniós országok állampapírjaiból. Elemzők szerint az Európai Központi Bank közbelépésének köszönhető, hogy mára sikerült stabilizálni a spanyol, és olasz kötények hozamát. A héten főleg ezen két ország kötvényhozamainak csúcsrajáratása verte ki a biztosítékot a befektetők körében.
Megszólalt ma egy banki konferencián Mario Draghi, az EKB új elnöke. Beszédében sürgette az európai vezetőket, hogy minél gyorsabban hozzák meg a kiigazító lépéseket, egyben az EFSF alap gyors feltőkésítésére szólított fel.
A hangulat határozottan javult a New York-i tőzsde nyitása előtt. A nyersanyagárak ismét emelkednek, az olajat megint 100 dollár fölött jegyzik, az arany azonban nem tudott egyelőre határozottan korrigálni a tegnapi zuhanás után, 1724 dollár az unciánkénti ár.
Az euróért kevesebb, mint 305 forintot kell adni, ugyanakkor nincs határozott javulás a tőzsdén. Az új IMF – megállapodással kapcsolatos hírek jelentősen javították a magyar eszközökkel kapcsolatos befektetői hozzáállást, bár egyelőre nem tudni sokkal többet, mint tegnap este, amikor a Nemzetgazdasági Minisztérium kiadta a közleményét. Maga Matolcsy György is azt mondta ma az MTI – nek, hogy nem tudja, milyen megállapodást fognak kötni.