6p

Tudni szeretné, mi vár Önre 2025-ben?
Mit okoz, hogy ingatlancélra is elkölthetőek a nyugdíjmegtakarítások?
Hogyan érinti ez a piacokat, merre mennek az ingatlanárak és az épitőipari árak?
Pogátsa Zoltán, Farkas András, Nagygyörgy Tibor
és sok más kíváló szakértő ezúttal élőben osztja meg nézeteit!

Találkozzunk személyesen!

2024. november 21. 16:00 Budapest

Részletek és jelentkezés itt

Egyes kisebb vagy közepes cégek részvényeinek árfolyama pár hét vagy hónap alatt másfél-kétszeresére emelkedett a hazai tőzsdén. Mi ennek az oka, meddig mehet ez így tovább, és mely hazai részvényekben lehet még fantázia? – kérdeztük tőkepiaci elemzőktől. Íme a válaszok.

A Buda-Cash kereskedelmi igazgató-helyettese, Német Sándor szerint általában üzleti sztorik keltik fel a figyelmet az egyes részvényekre, esetleg technikai okok. Így az is papírtól, egyedi sztoritól függ, hogy meddig tart a hatása. Arra a kérdésre, hogy miért emelkedik a két legújabban felkapott papír, az FHB és a Pannergy, azt felelte, hogy a Pannergy az Audival kötött szerződés miatt, az FHB pedig azért, mert esélyes lehet a Takarékbank-tenderen.

Felfelé jöhet a nagy meglepetés

A Buda-Cash szerint a magyar piac mindenesetre összességében egy alulárazott, mellőzött piac. Inkább fölfelé okozhat meglepetést, a hitelminősítők is inkább felfelé minősíthetik az országot, ha ezen a pályán marad. Arra a kérdésre, hogy mely papírokat ajánlják, viszont a nagyobb cégeket említik.

Pannergy-árfolyam (forrás: Dealbook)

Az OTP esetében lényeges, hogy idén növekedhet a hitelezés a beinduló gazdasági növekedés miatt. Megállhat a meglévő hitelportfólió romlása, a kormány devizahitel mentőcsomagja miatt is, amit úgy tűnik, az EKB-val egyeztetnek. Valamint, ha folytatódik az eurozóna stabilizációja, akkor a svájci frank tovább eshet. Egyébként az OTP részvényárfolyamába eddig sok rossz hír, kockázat beépült már.

Rába-árfolyam (forrás: Dealbook)

Ami a Richtert illeti, az eddigi sztori folytatódik és van még felértékelődési potenciál a részvényben. A Molnál is visszatérhet a növekedési sztori, rendeződhet a horvát konfliktus, az INA-befektetés sorsa. Az INA-történetből sok kockázat beépült már az árfolyamba – teszi hozzá Német Sándor.

Ha ló nincs, kispapír is jó

Sándor Dávid, a KBC Equitas szenior elemzője szerint több dolog is kiválthatta a 2013 második felében látott magyar kispapír-ralit. Az egyik, hogy 2013 előtt a fundamentumoktól elszakadva igen nagy mélységekbe esett sokuknak az árfolyama, amit olyan technikai jellegű tényezők is magyaráztak, mint például a magánnyugdíj pénztári rendszer átalakítása miatt kieső vételi erő. Azért találhatták rá a befektetők pont tavaly az értékes kispapírokra (mint az ANY Biztonsági Nyomda, a Rába, vagy a Danubius), mert a hazai blue-chipek között a Richteren kívül nemigen lehetett találni olyat, mely szép befektetési sztorival kecsegtet.

Állami Nyomda-árfolyam (forrás: Dealbook)

Nehéz megmondani, hogy a tavaly kibontakozott rali meddig tarthat, hiszen több papír esetében is azt látjuk, hogy már elérte az árfolyam a fundamentálisan indokolható szinteket. A tőzsdei mozgások azonban hajlamosak nagy kilengéseket is produkálni, vagyis egyáltalán nem lepődnénk meg, ha további árfolyam emelkedésekre kerülne sor a kedvező részvénypiaci hangulatban – írja.

Új rakéták az FHB és a Pannergy

Az FHB december közepe óta tartó diadalmenete mögött azok a spekulációk állhatnak, melyek szerint a Takarékbank állami részesedésére akár eséllyel is pályázhatna a társaság. Még ha ezzel kapcsolatban konkrét információk még nem is láttak napvilágot, a kormány kommunikációjában fontos hangsúlyt kap a magyar tulajdonú bankrendszer kialakításának szándéka, melyben a kis és közepes bankok élveznének prioritást.

Miben van még kakaó?

A PannErgy menetelése mögött a korábban elnyert milliárdos vissza nem térítendő támogatások mellett elsősorban az Audival kötött 17 éves hőszállítási szerződés állhat. Egy országosan is meghatározó ipari szereplő lett a PannErgy partnere, márpedig ez segít eloszlatni a geotermikus projektek piacképességével kapcsolatos félelmeket. Jó jel lehet, hogy a társaság előreláthatólag idén publikálni fog negyedik negyedéves jelentést is, amit tavaly például nem tettek meg.

CIG Pannónia-árfolyam (forrás: Dealbook)

„Szigorú kockázatkezelés mellett jelenleg úgy gondoljuk, hogy a hazai kispapírok közül a CIG Pannóniában és a Danubiusban lehet még kakaó, bár a PannErgy is érdekes lehet, ha a hatalmas száguldásból visszakorrigál az árfolyam” – írja Sándor Dávid.

Globálisan is szeretik a kicsiket

A small cap papírok világszerte felülteljesítenek a tőzsdéken, ami annak köszönhető. hogy a jó kilátások előbb rendszerint a nagy cégek árfolyamában érvényesülnek, így a kicsik részvényeiben ma már nagyobb a potenciál, mint a nagyokéban – mondja Pálinkás Ervin, a Pioneer Alapkezelő portfolió-menedzsere.

„Ugyanez a hatás érvényesül Magyarországon is, ezért is tartunk mi is kisebb hazai papírokat a portfólióban, bár nem feltétlenül az utóbbi napok divatpapírjait. A magyar small cap piacon kisebb súllyal vannak jelen a technológiai cégek, amelyek mögé könnyű óriási növekedési potenciált álmodni, ezért olyan részvényeket tartunk vagy vásárolunk, amelyek teljesítménye konzervatív értékelés szerint is stabilnak mondható” – teszi hozzá.

Nemcsak Takarékbank, Posta is

Kuti Ákos, az Equilor Befektetési Zrt. vezető elemzője szerint az FHB-val kapcsolatban a befektetők arra spekulálnak, hogy a Takarékbank esetleges megvétele és a Magyar Postával való együttműködés jelentős profitrobbanást eredményezne a kisebb tőzsdei banknál. „Az árfolyam-emelkedés december közepén gyorsult fel, amikor megjelent a Takarékbank eladásának szándékáról szóló bejelentés. A vételi ajánlat tételére rendelkezésre álló rövid határidő miatt ugyanis sokan úgy vélik, hogy az FHB nagyon jó eséllyel indul a tenderen” – írja.

FHB-árfolyam (forrás: Dealbook)

„A Magyar Posta amiatt került reflektorfénybe, hogy az elmúlt hónapokban számos, az FHB-tól érkezett munkatárs helyezkedett el a Magyar Posta menedzsmentjében. Az FHB árfolyama a december közepi állapothoz képest majdnem duplázott, holott még semmi kézzel fogható nem jelent a témában. Arra számítok, hogy tények hiányában lankad a lelkesedés a papírban, érdemi ugrást majd csak a hivatalos bejelentések okozhatnak a kurzusban” – folytatta.

Azért a Mol-INA van a molinón

A magyar részvénypiacon Kuti jelenleg a Mol részvényeiben bízik leginkább. A cég az elmúlt negyedévek során folyamatosan veszített vonzerejéből, amit a kedvezőtlen működési környezet és az INA-körüli hercehurca egyaránt okozott, így a részvény árfolyama folyamatosan esett.

„Véleményem szerint idén az INA-ügy valamilyen módon rendeződni fog, mely az árfolyamra közép-hosszabb távon megnyugtatóan hathat majd. Az INA eladása rövidtávon nem lenne kedvező a cég szempontjából, azonban egy esetleges eladás esetén a befolyó pénzt további akvizíciókra fordíthatná a Mol menedzsmentje. Amennyiben viszont mégis megtartják az INA-t, akkor az a horvát leányvállalat fejlesztését gyorsítaná, ami szintén kedvező lenne befektetői szempontból” – írja az elemző válaszában.

(Korábbi cikkünk a témában itt olvasható.)

 

//privatbankar.hu/reszveny/lenyomta-a-bumix-a-bux-ot-tobb-reszveny-50-90-szazalekkal-emelkedett-263502
A rovat támogatója a 4iG

Részvényárfolyamok

részvény ár min max változás vétel eladás forgalom deviza dátum idő
OTP 20910 20390 21120 +1,85% 20910 20920 6 715 781 550 HUF 2024-11-14 11:50:53
MOL 2610 2606 2626 -0,61% 2608 2610 406 465 616 HUF 2024-11-14 11:50:19
MTELEKOM 1210 1200 1218 -0,17% 1208 1210 288 887 794 HUF 2024-11-14 11:50:30
RICHTER 10790 10770 10830 +0,28% 10770 10790 210 674 620 HUF 2024-11-14 11:50:15
OPUS 520 517 525 0,00% 520 523 58 212 980 HUF 2024-11-14 11:40:50
A fentiek 15 perccel késleltetett adatok, melyeket a Portfolio TeleTrader Kft., a Budapesti Értéktőzsde hivatalos adatszolgáltatója biztosít számunkra.

LEGYEN ÖN IS ELŐFIZETŐNK!

Előfizetőink máshol nem olvasott, higgadt hangvételű, tárgyilagos és
magas szakmai színvonalú tartalomhoz jutnak hozzá havonta már 1490 forintért.
Korlátlan hozzáférést adunk az Mfor.hu és a Privátbankár.hu tartalmaihoz is, a Klub csomag pedig a hirdetés nélküli olvasási lehetőséget is tartalmazza.
Mi nap mint nap bizonyítani fogunk! Legyen Ön is előfizetőnk!

Részvény / Deviza / Áru A forint enerváltan, de mégiscsak felébredt csütörtök reggel
Privátbankár.hu | 2024. november 14. 07:44
A forint árfolyama csak lehheletnyit változott csütörtök reggelre az előző esti jegyzéséhez képest a főbb devizákkal szemben a nemzetközi devizapiacon.
Részvény / Deviza / Áru Gőzerővel terjeszkedik a Waberer’s
Eidenpenz József | 2024. november 13. 18:44
A Waberer’s International Nyrt. gyorsjelentése szerint mintegy tíz százalékos csoportszintű bevételnövekedést ért el. Erről és stratégiai projektjeik helyzetéről, a 2024 éves kilátásokról beszélt a cég vezetése, szó volt a holding tervezett szervezeti átalakításáról, illetve a Magyar Posta Biztosítók akvizíciójának státuszáról is.
Részvény / Deviza / Áru Még egy-két ilyen nap, és újra 400 alá mehetne forintárfolyam
Privátbankár.hu | 2024. november 13. 18:27
Erősödött a forint a főbb devizákkal szemben szerdán kora estére a bankközi devizapiacon reggelhez képest.
Részvény / Deviza / Áru Szerdára időzítette meglepetését a Magyar Telekom
Privátbankár.hu | 2024. november 13. 17:59
A Budapesti Értéktőzsde (BÉT) részvényindexe, a BUX 157,06 pontos, 0,2 százalékos emelkedéssel 77 123,76 ponton zárt szerdán.
Részvény / Deviza / Áru A dollár elintézheti a forintot, a kisbefektetők kriptót vesznek?
Eidenpenz József | 2024. november 13. 12:35
Az európai tőzsdék stagnálnak, a piacok kivárnak a nagyon fontos amerikai inflációs adat előtt. Szétvált a magyar részvények mezőnye a héten, az OTP a húzópapír. A forintra kifejezetten rosszul hat a dollár erősödése, válságot jósol a Graphisoft Park. Kiszálltak az aranyból a brókerek, a kisbefektetők tömegesen jelenhetnek meg a kriptovaluta-piacon.
Részvény / Deviza / Áru Valaki állítsa meg a forintot!
Privátbankár.hu | 2024. november 12. 18:14
Ez sem a magyar fizetőeszköz napja volt.
Részvény / Deviza / Áru Történelmi csúcson zárt az OTP
Privátbankár.hu | 2024. november 12. 17:59
Szembement a magyar tőzsde a nyugat-európai indexekkel. 
Részvény / Deviza / Áru Elmaradt a várttól a Richter, felrobbant a bitcoin ára
Eidenpenz József | 2024. november 12. 12:33
A Richter gyorsjelentésének néhány sora elmaradt az elemzők becsléseitől, de az idén azért így is szép növekedést mutatott a cég. Az euró/forint ma reggel is volt 411 felett, majd kissé visszasüllyedt. A bitcoin sorra dönti a rekordokat, a 89 ezer dolláros határ is elesett. A teljes kriptovaluta-piac értéke már három billió dollár felett van.
Részvény / Deviza / Áru A forint felköpött és aláállt
Privátbankár.hu | 2024. november 12. 07:31
Még mindig 410-es szint fölött van az euró. 
Részvény / Deviza / Áru Inkább felejtse el a forintot, rossz ránézni!
Privátbankár.hu | 2024. november 11. 19:00
Nem találta magára a forint.
hírlevél
Ingatlantájoló
Együttműködő partnerünk: 4iG