Jó a fogyasztói hangulat az USA-ban a mai adatok szerint. A kiadott lakásépítési engedélyek száma is a vártnál jobban emelkedett az USA-ban, és 2007 óta nem látott szintre ért. A januárban épített lakásoké pedig éves csúcson van. Ez a dollár erősödését hozta, az euró/dollár 0,5 százalékkal 1,2440-re esett.
Európában a gyengülő euró jót szokott tenni a tőzsdei részvényeknek, ma is ez lehetett az egyik ok. A német index 0,9, a francia 1,1, a brit 0,7 százalékkal ment fel. Varsó esett, Prága stagnált, így Budapesten a BUX index 1,6 százalékos emelkedése nagyon jónak mondható.
Az emelkedés motorja a Richter 3,0 és az OTP 2,6 százalékos ugrása volt, az OTP 11 750-es ára ráadásul csak hajszálnyira van a 11 780-as eddigi történelmi csúcstól. A Mol 0,1 százalékkal, a Telekom egy százalékkal ment fel. A Konzum és az Opus ma estek pár százalékot, a forint kissé gyengült, 311,60 az euró.
További árfolyamok itt láthatók
A török líra mélyponton volt a napokban, nem véletlen, hiszen az oszmán hatalom és az USA egymást fenyegették katonai csapással. Ma azonban nagyot ugrott, egy százalékkal az euróval és féllel a dollárral szemben. Valószínűleg azért, mert tegnap Merkel a törökökkel tárgyalt, és ez után ma elengedték az egy éve bebörtönzött Deniz Yücel német állampolgárságú újságírót. A török líra árfolyama a jelek szerint továbbra is nagyon politikafüggő.
Ma dönthet idén először hitelminősítő a magyar gazdaság sorsáról. Este, piaczárás után adja ki jelentését ugyanis a Standard & Poor’s. A hitelminősítő tavaly augusztus 25-e óta felminősítés lehetőségére utaló pozitív kilátást tart érvényben a "BBB mínusz" szintű, befektetési ajánlású magyar államadós-besorolásra.
Ennek lehetett némi szerepe a mai hazai emelkedésben, bár az eddigi tapasztalatok alapján mire a hitelminősítő intézetek lépnek valamit, addigra a piacok már régen beárazzák az adott országgal kapcsolatos pozitív vagy negatív fejleményeket.
Az olaj a nap nagy részében mínuszban járt, de este már emelkedett. Az arany stagnál.