5p

Hivatalossá vált az OTP kivonulása Romániából, a vesztesége kissé magasabb a vártnál, de valószínűleg nem emiatt esik. A gyorsjelentési szezon az USA-ban jól sikerült, de a részvények túlértékeltnek számítanak. Több mint két éve nem látott magasságokba ment a bitcoin.

Pénteken is új csúcsokra mentek az amerikai tőzsdeindexek, hétfőn pedig jó a hangulat Európában is. A főbb indexek kontinensünkön fél-egy százalékkal emelkednek, kivéve Londont, ahol 0,4 százalékos csökkenés van.

Folytatódik a gyorsjelentési szezon, kedden pedig kulcsfontosságú amerikai inflációs adat érkezik. Számos ázsiai piac a holdújév ünnepségsorozata miatt napokig zárva tart.

Itthon a BUX index 0,3 százalékkal esik, az OTP 0,9 százalékos esése húzza le. A Mol és a Richter csak 0,1 százalékkal süllyed, a Telekom és az Opus pedig majdnem két százalékkal emelkedik. Pénteken reggel a Mollal indul a hazai gyorsjelentési szezon, jövő héten pedig a Telekomé érkezik.

Stabil forint, olcsóbb gáz

A forint gyakorlatilag nem változik, 387,40 az euró, ugyanannyi, mint péntek este. Az euró/dollár sem mozog a nemzetközi devizapiacokon. Reggel az euró volt azonban 386,50 is. Az olaj 0,9, az európai földgáz 3,0 százalékkal olcsóbb lett.

Árfolyamok és grafikonok

Távozik Romániából az OTP

Az OTP 347,5 millió euróért eladta romániai leányvállalatát, a vevő a Banka Transylvania. A saját tőkéhez képest 59,5 milliárd forinttal kisebb bevétel miatti veszteséget a 2023 negyedik negyedéves eredményben számolják el. Az eladási ár valamivel alacsonyabb a vártnál, ezért a korábbi becslésnél valamivel nagyobb veszteséget okoz – írta az Erste Befektetési Zrt.

De az ügylet összességében elég kicsi ahhoz, hogy ne legyen jelentős hatása az értékelésre.

Ezért esik az OTP?

Az OTP Bank Romania könyv szerinti értéke az eladási ár felett található, emiatt a negyedik negyedévben 59,5 milliárd forintnyi leírásra van szükség az OTP szerint – emelte ki az Equilor Befektetési Zrt. is.

Az ügylet részletei nem számítanak meglepetésnek, így a leírás ténye sem tekinthető negatív hírnek.

Az OTP pénteken a kora délutáni bejelentés után több mint két százalékkal emelkedett, és hétfőn reggel is alig változott, csak később, hétfő késő délelőtt nőtt valamelyest a mínusza, 0,9 százalékra.

Milyen a gyorsjelentési szezon?

A gyorsjelentési szezonban eddig kifejezetten erős számokat láthattunk az amerikai vállalatoktól. Az idáig jelentő S&P 500 komponensek közel 80 százaléka felülteljesítette az előrejelzéseket a profitsoron – írta a K&H Értékpapír.

Európában már nem ennyire rózsás a helyzet, itt közel 50-50 százalékos felül– és alulteljesítés volt látható. Ezen a héten “defenzívebb cégek” jelentéseit is várhatjuk, így a Pepsico és a Coca-Cola mellett az Occidental Petroleum is közzéteszi számait. Európában a Stellantis és a Commerzbank, a Michelin is jelent.

Drágák lettek a részvények?

A főbb gazdasági lapok, mint a WSJ azzal foglalkoznak, hogy az újabbnál újabb csúcsokat követően olcsó vagy éppen drága az amerikai részvénypiac – írta az Erste Befektetési Zrt. (Az S&P500 végre áttörte át a lélektani 5000 pontos határt a múlt héten.)

Számos értékelési módszer szerint vizsgálta a WSJ az S&P500 értékeltségét, citálva számos elemzőt, s alapvetően “arra az álláspontra jutott, amire korábban mi is”.

Azaz, hogy nem mondható olcsónak az index – vonták le a következtetést.

Csodálatos-e még a Tesla?

A Tesla részvényei esnek, miközben a piac többi része emelkedik, így a kereskedők elgondolkodnak azon, hogy az elektromosaudó-gyártó még a “Csodálatos Hét” (a piacot húzó hét technológiai óriás) körébe tartozik-e.

A Tesla problémája, hogy míg a hét technológiai vállalat közül hat a mesterséges intelligencia fellendüléséből profitál, addig az elektromos autók iránti kereslet 2024-ben várhatóan lelassul. Így a befektetők nehezen tudják elfogadni a részvény egekbe szökő értékeltségét – írta a Bloomberg.

A bitcoin árfolyama. Forrás: Tradingview.com. További árfolyamok, grafikonok: Privátbankár Árfolyamkereső.
A bitcoin árfolyama. Forrás: Tradingview.com. További árfolyamok, grafikonok: Privátbankár Árfolyamkereső.

2021-es szinteken a bitcoin

Több mint kétéves, utoljára 2021 decemberében látott magasságokban járt a múlt héten a bitcoin, 48 700 dollár felett. Jelenleg azonban pontosan 48 ezer. Nagy hír nem érkezett, de a befektetési klíma jó volt, az amerikai indexek csúcsokat döntögettek.

  • Ezen kívül a bitcoin ETF-ek elérték a tízmilliárd dolláros tőkeértéket, mindössze egy hónappal a jóváhagyásuk után.
  • A chichagoi árutőzsde, a CME kriptós kereskedési volumene három év óta nem látott szintre emelkedett a bitcoin ETF jóváhagyása óta.
  • Az Ethereum-gázdíjak (a forgalmi költségek) nyolc havi csúcsot értek el, állítólag főleg az ERC-404 őrület miatt. (Az ERC-404 érmék a hagyományos kiptoérmék és az NFT-k közötti hibrid, új megoldást jelentenek.)
  • A Genesis cég engedélyt kért 1,6 milliárd dollár értékű kriptovaluta – főleg BTC és ETH értékesítésére.

 

Kripto árfolyamok és grafikonok

 

Csökkenhetnek az EKB-kamatlábak

Gyorsan közeledik az első kamatvágás az eurózónában az Equilor Befektetési Zrt., illetve Fabio Panetta, az olasz központi bank elnöke szerint. Ő személy szerint a korábbi, de óvatos kamatcsökkentést részesíti előnyben a későbbi és nagyobb mértékű kamatvágás helyett.

A határidős árazások alapján idén összesen 117 bázispontos kamatvágást várnak a piaci szereplők. A következő kamatdöntő ülést március 7-én tartja az EKB, az árazások alapján az első kamatvágás június elején lehet.

A Privátbankár.hu Kft. (privatbankar.hu) nem minősül a befektetési vállalkozásokról és az árutőzsdei szolgáltatókról, valamint az általuk végezhető tevékenységek szabályairól szóló 2007. évi CXXXVIII. törvény („Bszt.”) szerinti befektetési vállalkozásnak, így nem készít a Bszt. szerinti befektetési elemzéseket és nem nyújt a Bszt. szerinti befektetési tanácsadást a felhasználói részére. A privatbankar.hu honlaptartalma ("Honlaptartalom") a szerzők magánvéleményét tükrözi, amelyek a privatbankar.hu közzététel időpontjában érvényes álláspontját tükrözik, amelyek a jövőben előzetes bejelentés nélkül megváltozhatnak. A Honlaptartalom kizárólag tájékoztató jellegű, az érintett szolgáltatások és termékek főbb jellemzőit tartalmazza a teljesség igénye nélkül és kizárólag a figyelem felkeltését szolgálja. A megjelenített grafikonok, számadatok és képek kizárólag illusztrációs célt szolgálnak, azok pontosságáért és teljességéért az privatbankar.hu felelősséget nem vállal. A Privátbankár.hu Kft, mint a privatbankar.hu honlapjának üzemeltetője, továbbá annak szerkesztői, készítői és szerzői kizárják mindennemű felelősségüket a Honlaptartalomra alapított egyes befektetési döntésekből származó bármilyen közvetlen vagy közvetett kárért. Ezért kérjük, hogy a befektetési döntéseinek meghozatala előtt mindenképpen több forrásból tájékozódjon, és szükség esetén konzultáljon személyes befektetési tanácsadójával. A Privátbankár.hu Kft. (privatbankar.hu) az adott pénzügyi eszközre általa tájékoztató céllal készített Honlaptartalomból esetlegesen következő ügyletkötésben semmilyen módon nem vesz részt, és így a függetlensége megőrzésre kerül. Mindezekből következik, hogy a Honlaptartalmával vagy annak közreadásával a Bszt., valamint az annak hátteréül szolgáló, az Európai Parlament és a Tanács 2004. április 21-én kelt, 2004/39/EK számú, a pénzügyi eszközök piacairól szóló irányelve („MIFID”) jogszabályi célja nem sérül.

 

 

A rovat támogatója a 4iG

Részvényárfolyamok

részvény ár min max változás vétel eladás forgalom deviza dátum idő
OTP 21550 21450 21690 -0,65% 0 0 6 477 665 260 HUF 2025-01-02 17:13:11
MOL 2770 2732 2774 +1,47% 0 0 1 606 229 002 HUF 2025-01-02 17:05:00
MTELEKOM 1286 1274 1306 +0,94% 0 0 660 860 458 HUF 2025-01-02 17:10:44
RICHTER 10600 10430 10640 +1,92% 0 0 1 194 390 110 HUF 2025-01-02 17:09:20
OPUS 517 505 518 +2,38% 0 0 85 306 804 HUF 2025-01-02 17:05:09
A fentiek 15 perccel késleltetett adatok, melyeket a Portfolio TeleTrader Kft., a Budapesti Értéktőzsde hivatalos adatszolgáltatója biztosít számunkra.

LEGYEN ÖN IS ELŐFIZETŐNK!

Előfizetőink máshol nem olvasott, higgadt hangvételű, tárgyilagos és
magas szakmai színvonalú tartalomhoz jutnak hozzá havonta már 1490 forintért.
Korlátlan hozzáférést adunk az Mfor.hu és a Privátbankár.hu tartalmaihoz is, a Klub csomag pedig a hirdetés nélküli olvasási lehetőséget is tartalmazza.
Mi nap mint nap bizonyítani fogunk! Legyen Ön is előfizetőnk!

Részvény / Deviza / Áru Depressziósan kezdte az újévet a forint
Privátbankár.hu | 2025. január 2. 19:08
Gyengült a forint csütörtökön, az év első kereskedési napján a kora reggeli jegyzéséhez képest a főbb devizákkal szemben a bankközi piacon.
Részvény / Deviza / Áru OTP-részvényes? Akkor joggal lehet rosszkedve
Privátbankár.hu | 2025. január 2. 17:59
A Budapesti Értéktőzsde részvényindexe, a BUX 461,09 pontos, 0,58 százalékos emelkedéssel, 79 787,75 ponton zárt csütörtökön
Részvény / Deviza / Áru Lionel Messi tőzsdére vitte az ingatlanjait, egy befektetés túlszárnyalta a bitcoint is
Eidenpenz József | 2025. január 2. 12:43
A tőzsdeindexek nincsenek rózsás hangulatban, de a BUX emelkedni tud, a befektetők keresik az olaj- és gázipari részvényeket. Stagnál a forint, elkerülhetjük a recessziót, Lionel Messi tőzsdére vitte az ingatlanjait. Egy termék túlszárnyalta a bitcoint is 2024-ben, a Mikulás pedig megsemmisített 200 milliárd dollárt az év végén.
Részvény / Deviza / Áru Merre indul a forint 2025-ben? Itt vannak az első jelek
Privátbankár.hu | 2025. január 2. 07:46
Itt vannak a friss árfolyamok az év első munkanapján.
Részvény / Deviza / Áru Nézze csak, mit tett a forint!
Privátbankár.hu | 2024. december 31. 08:26
Vegyesen alakult a forint jegyzése kedd reggel a főbb devizákkal szemben hétfő kora estéhez képest a nemzetközi devizakereskedelemben.
Részvény / Deviza / Áru Megjött BATMMAAN, bekeményített a forint a végére
Eidenpenz József | 2024. december 30. 12:59
Az európai tőzsdék stagnálnak a jókora amerikai esés ellenére is, a BUX-ot főleg az OTP húzza vissza. Az euró volt 410 forint is reggel, de azóta kisebb gyengeséget mutat. A Magyar Telekom volt az év részvénye, FAANG helyett BATMMAAN lesz a sztori jövőre, jöhetnek az Nvidia-lelkű robotok. Minden nap egy bitcoint vesz valaki.
Részvény / Deviza / Áru A forint kamatelőnye majdnem mindig meghaladta az árfolyam leértékelődését – interjú
Eidenpenz József | 2024. december 29. 10:11
Bár mindenki gyenge forintra számít mostanában, visszatekintve alig találunk olyan időszakokat, amelyekben a forint leértékelődését ne kompenzálta volna a kamatelőnye. Amikor már mindenki pesszimista, könnyen elképzelhető, hogy pozitív folyamat indul be. A tavasszal lejáró állampapír-tömeg egy része befektetési jegyekbe mehet. Interjú Brezina Szabolccsal, az MBH Befektetési Bank vezérigazgatójával.
Részvény / Deviza / Áru Meglepő dolgot tett a forint pénteken
Privátbankár.hu | 2024. december 27. 18:31
Erősödött a forint árfolyama a főbb devizákkal szemben pénteken kora estére a bankközi devizapiacon reggelhez képest. Nagy örömre persze továbbra sincs ok.   
Részvény / Deviza / Áru Jobb hozamot érhetünk el, és a bolygót is védjük – interjú
Eidenpenz József | 2024. december 27. 15:41
Sok szó esik a fenntarthatóságról, az ESG-ről, de milyen előnyöket jelentenek ezek a befektetők számára? Jobb lesz-e a fenntarthatósági befektetési alapok hozama a hagyományos alapokénál? Mit tehet az átlagember a bolygó védelme érdekében? Interjú a KBC AM Magyarországi Fióktelep vezetőjével, Ács Tamással.
Részvény / Deviza / Áru Oldalazik a forint, hiány jöhet bitcoinból
Eidenpenz József | 2024. december 27. 12:51
Európában jó a hangulat a tőzsdéken, az USA eséssel kezdhet, Budapesten nyugis a forint. A bitcoin is oldalaz, de egyes statisztikák szép emelkedést vetítenek előre, ha a történelem megismétli önmagát. Donald Trump hivatalba lépése alaposan megrángathatja majd az árfolyamokat.
hírlevél
Ingatlantájoló
Együttműködő partnerünk: 4iG