Ezt főleg a világgazdaság lassulásával és politikai kockázatokkal indokolják, különösen óvnak a “kemény Brexittől”. A 2020-as évre ugyanakkor újra magasabb,1,8 százalékos növekedéssel kalkulálnak. Tavaly egyébként a német gazdaság 1,4, 2017-ben pedig 2,2 százalékkal bővült – írta az N-Tv.de hírportál.
Ráadásul a februári német gyáripari megrendelések állománya is pocsék lett, az exportmegbízások hat százalékos csökkenést mutattak. Előzőleg már volt egy rossz gyáripari termelési adat is, a két adat kiegészíti egymást (konzisztens). A német DAX index ennek ellenére emelkedett, sőt átlépte egy időben a 12 ezer pontos határt is, amire október óta nem volt példa. A nap végére kissé ez alá süllyedt, de így is 0,3 százalékos pluszban végzett.
Jókorát esett az OTP
Az európai részvények azonban zömükben estek, kissé süllyedt a francia és a brit index is. Az USA-ban az S&P 500 index 0,2, a Nasdaq indexe 0,6 százalékos mínuszban van, míg a Dow Jones ipari mutató 0,3 százalékkal emelkedik. Nálunk a BUX index 0,8 százalékkal esett, az európai átlagnál sokkal jobban. Az OTP 1,6 százalékkal 12 680-ra, a Mol 1,3 százalékkal 3256-ra esett. A Richter 5490-es ára viszont 1,1 százalékos emelkedés.
További árfolyamok itt láthatók
A forint kissé gyengült, 40 fillérrel, kereken 320-ra erősödött az euró. Az olaj szerényen ugyan, de ismét emelkedik, az északi-tangeri Brent ára már csak centekre van a 70 dolláros határtól.
Jelentett a Duna House
A Duna House Cégcsoport ma közzétette idei első negyedéves számait. “Franchise ingatlanközvetítési tevékenysége 11%-kal bővült a negyedév során az előző évhez képest, az év első negyedévében 2,7 milliárd forintos jutalékvolument ért el a franchise üzletág, ami a legmagasabb éveleji volumen a cégcsoport életében” – írják.
“A teljes irodaszám 12-vel bővült, ami jelentős, 5%-os növekedés három hónap alatt. A saját irodák teljesítménye 11%-kal csökkent. A hitelközvetítői üzletág a lengyel Gold Finance novemberi felvásárlása következtében duplázta a közvetített hitelvolument, 37,3 milliárd forintot is meghaladva.”
Zuhant a Tesla, izzik a bankok körül a levegő
Az Unicredit és a Commerzbank lehetséges frigyéről jöttek ma hírek (a Deutsche Bank-Commerzbank fúzió már régóta téma). A Financial Times szerint a második legnagyobb olasz bank ajánlatot készül tenni a német társára. Az Unicredit részvénye 0,7, a Deutsche Banké 0,8 százalékkal esett. A Commerzbank viszont 2,8 százalékos pluszban végzett.
A vállalati sztorik közül a Tesla érdemel figyelmet, amelynek eladásai 31 százalékkal estek vissza az első negyedévben az Európában és Kínában jelentkező problémák, a csökkenő amerikai adókönnyítés (tax credit) miatt. Az elemzők csökkenést vártak, de nem ekkorát. A likviditásával kapcsolatban is kételyek merültek fel. Így a részvény tíz százalékos mínuszban is volt, legutóbb mínusz nyolc százalékon állt.
Tarol az Avengers, vásárolt Soros
A pár napja tőzsdére vitt autómegosztó, a Lyft kezdetben süllyedt, majd ütemes emelkedésre váltott, miután kiderült: Carl Icahn ismert tőzsdeguru Soros György cégének adta el 2,7 százalékos részvénycsomagját, még a kibocsátás előtt. Most 2,3 százalékos pluszban van.
A Facebook főleg azért lehet másfél százalékos pluszban, mert a Guggenheim cég tartásról vételre módosította ajánlását. Az etiópiai légügyi hatóságok jelentése után a Boeing is szép emelkedésben van. Ez és a Disney húzzák fel a Dow Jones ipari átlagot. A szórakoztatóipari óriás részvénye az új Avengers film kasszasikere hátán ugrik nagyot.
A bitcon szárnyalása két nap után megakadt, a kriptodeviza visszasüllyedt 5250-ről 5000 környékére. (Erről itt írtunk bővebben.)